_

Zlecę projekt PKM

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Zlecę projekt PKM

Postprzez Morgan87 » cze 01, 2014 18:45

Morgan87

Re: Zlecę projekt PKM

Postprzez dar1 » cze 07, 2014 04:36

waski_82 napisał(a):Proszę o kontakt na waski_82@tlen.pl

Ludzie czemu psujecie rynek?takie pieniądze to ja brałem za takie projekciki pod koniec lat 90tych kiedy kończyłem studia.
Z nieuctwo i lenistwo trzeba było płacić odpowiednie pieniądze.....
A teraz?Szkoda gadać....
dar1

Postprzez Sudoł » cze 07, 2014 10:47

Koledzy, jak już robicie za taką kwotę pełny pakiet obliczeń to zastanówcie się czy aby nie warto wykonać zaprojektowanego detalu i wysłać go kurierem do zleceniodawcy. Oczywiście na własny koszt. Podzielam w 100 % zdanie Kolegi powyżej. Panowie zacznijcie się szanować bo 100 zł to koszt ~ 1.5 h pracy inżyniera w firmie z kapitałem zagranicznym. Rozumiem, że czasami potrzeba przyciśnie, ale działacie negatywnie na kształtowanie się rynku. Podobna sytuacja była w branży alpinistycznej, którą kiedyś się zajmowałem. Kiedyś, chłopakom nie opłacało się w zimie wychylać głowy za drzwi domu rodzinnego jeżeli dniówka wynosiła 500 zł. W epoce wielkopowierzchniowych hipermarketów, cenę kreują chłopki pijący browar pod osiedlowym sklepem (bez urazy dla nich), ustalając ją na około 100 - 150 zł za dzień. Teraz sami odpowiedzcie sobie na pytanie w jakim kierunku podąża nasza specjalizacja ...
Sudoł

Postprzez velaskez » cze 21, 2014 13:39

W obronie chciałbym zauważyć, że facet chciał tylko jeden wał maszynowy...no to ile tej roboty tam jest? 2-3h?

Cały, kompleksowo zrobiony projekt z PKM za 100zł...
Jak patrzę na całkowity czas edycji swojego projektu dwustopniowego reduktora z przekładnią pasową, silnikiem i sprzęgłem, gdzie mam ~40h przy rysunkach... to może koledzy lubią pracę niewolniczą, albo mają spore spadki po dziadkach i im się nudzi.
velaskez

Powrót do Off topic