_

Zliczanie takich samych wymiarów

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Zliczanie takich samych wymiarów

Postprzez Arni7777 » gru 20, 2018 23:23

Chciałbym zliczać wymiary o takich samych wartościach. Czy można to zrobić za pomocą wbudowanych opcji ? Próbowałem za pomocą opcji "znajdź" tylko że na wymiary niestety nie działa.
Arni7777

Re: Zliczanie takich samych wymiarów

Postprzez kojacek » gru 21, 2018 08:36

Arni7777 napisał(a):Chciałbym zliczać wymiary o takich samych wartościach. Czy można to zrobić za pomocą wbudowanych opcji ? Próbowałem za pomocą opcji "znajdź" tylko że na wymiary niestety nie działa.

Ja bym w linii poleceń lisp-em pojechał:
Kod: Zaznacz cały
(ssget '((0 . "DIM*")(42 . value)))

<click>:

selectdimensionsbyvalue-dxf.gif
kojacek

Postprzez Arni7777 » gru 21, 2018 20:47

kojacek napisał(a):
Arni7777 napisał(a):Chciałbym zliczać wymiary o takich samych wartościach. Czy można to zrobić za pomocą wbudowanych opcji ? Próbowałem za pomocą opcji "znajdź" tylko że na wymiary niestety nie działa.

<click>:

Po wpisaniu kodu wyświetla się "błąd, zła lista wartości SSGET". Niestety nie jestem zaznajomiony za bardzo z lispami i nie wiem za bardzo o co tu chodzi.
Arni7777

Postprzez kojacek » gru 21, 2018 20:54

Arni7777 napisał(a):
kojacek napisał(a):

<click>:

Po wpisaniu kodu wyświetla się "błąd, zła lista wartości SSGET". Niestety nie jestem zaznajomiony za bardzo z lispami i nie wiem za bardzo o co tu chodzi.

Zamiast value wpisz wartość wymiaru, tak jak na filmie jest 25, to wybiera 25, wpiszesz 200 to wybierze 200.
kojacek

Postprzez ahcinga » gru 22, 2018 09:37

nie będzie jakichś "kwiatków" z zaokrąglaniem?
Nie mam tu na myśli niechlujstwa rysującego, tylko niedokładność (zaokrąglenie) komputera.
Agniecha
ahcinga

Postprzez Arni7777 » gru 22, 2018 10:58

ahcinga napisał(a):nie będzie jakichś "kwiatków" z zaokrąglaniem?
Nie mam tu na myśli niechlujstwa rysującego, tylko niedokładność (zaokrąglenie) komputera.

No właśnie z tego co widzę są. Lisp owszem działa ale tylko w przypadku kiedy wartość wymiaru jest dokładnie taka jak ta wpisana. Interesowałoby mnie raczej aby wyszukiwał z dokładnością do jedności.
Arni7777

Postprzez kojacek » gru 22, 2018 11:15

Arni7777 napisał(a):

No właśnie z tego co widzę są. Lisp owszem działa ale tylko w przypadku kiedy wartość wymiaru jest dokładnie taka jak ta wpisana. Interesowałoby mnie raczej aby wyszukiwał z dokładnością do jedności.

1). Gwoli ścisłości LISP działa i to w każdym przypadku. To że nie wybiera innych wartości niż podane jest właśnie tego dowodem.
2). W takich sytuacjach w ssget używa się operatorów relacji (kody -4)
(ssget '((0 . "DIM*")(-4 . "<AND")(-4 . ">=")(42 . 24.5)(-4 . "<=")(42 . 25.5)(-4 . "AND>")))

ps. @a: twarzowy avatar ;)
kojacek

Postprzez Arni7777 » gru 23, 2018 18:08

kojacek napisał(a):
Arni7777 napisał(a):

1). Gwoli ścisłości LISP działa i to w każdym przypadku. To że nie wybiera innych wartości niż podane jest właśnie tego dowodem.
2). W takich sytuacjach w ssget używa się operatorów relacji (kody -4)
(ssget '((0 . "DIM*")(-4 . "<AND")(-4 . ">=")(42 . 24.5)(-4 . "<=")(42 . 25.5)(-4 . "AND>")))

ps. @a: twarzowy avatar ;)

1) Jakbym wiedział do czego dokładnie służy ten kod to bym nie pisał, że działa tylko w jednym przypadku ;)
2) Kod działa i to jest to o co mi chodziło. Bardzo dziękuje za bezinteresowną pomoc.
Arni7777

Powrót do AutoCAD