_

Zmiana liczb w tabelce i zmiana wymiarów na rysunku

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Zmiana liczb w tabelce i zmiana wymiarów na rysunku

Postprzez Michałek » sty 12, 2011 23:48

Na wstępie witam użytkowników i miłośników programu AutoCAD, którzy odwiedzają forum.cad.pl. Po dwóch latach pracy w ProE, zmiana miejsca zatrudnienia zmusza mnie do nauczenia się AutoCAD'a. Podstawy mam już za sobą i zaczynam szukac jak uprościc sobie prace. I tutaj moje pytanie (przepraszam za małoAutoCADowski język ale nie znam jeszcze poprawnych nazw funkcji):
Czy istnieje w AutoCADzie możliwośc stworzenia tabeli i "powiazania"jej z rysunkiem w taki sposób żeby wpisywane wymiary w tabeli automatycznie zmieniały długości na rysunku. Na prostym przykładzie: prostokąt z bokami A i B zmienia swoje wymiary zgodnie ze zmianami wartości A i B wpisywanymi w tabeli.
W ProE miałem baze danych gdzie wprowadzałem wszystkie wartości liczbowe, w efekcie otrzymywałem plik TXT który po otwarciu na "master modelu" zmieniał go do podanych wymiarów. Cała praca ograniczała się później do posprzątania na rysunku.
Za wszelkie podpowiedzi będę ogromnie wdzięczny.
Pozdrawiam.
Michał
Michałek

Re: Zmiana liczb w tabelce i zmiana wymiarów na rysunku

Postprzez kruuger » sty 13, 2011 01:04

autocad to nie program parametryczny. ni hu hu.
w autocadzie ty rysujesz a nie dane z pliku czy tabeli
kruuger
kruuger

Postprzez kruuger » sty 13, 2011 09:10

jesli bylyby to faktycznie jakies prosciutkie rzeczy to od biedu powiazac wymirami z paska DIMENSIONAL CONSTRAINTS i zarzadzac z palety _PARAMETERS
k.
kruuger

Postprzez Michałek » sty 16, 2011 22:42

Dziękuje za odpowiedź kruuger.
Michałek

Powrót do AutoCAD