_

[Lisp] Zmiana stylu wydruku na całym rysunku

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

[Lisp] Zmiana stylu wydruku na całym rysunku

Postprzez notdot » lip 26, 2018 17:53

Poszukuję lispa (ewentualnie innego rozwiązania ale inaczej się chyba nie da) który uruchomiony w danym pliku nada wszystkim elementom styl wydruku JakWarstwa lub JakBlok (możliwość wyboru w lisp)
przy czym:
1. chodzi mi o wszystkie linie, teksty (wielowierszowe potrafią mieć w edytorze nadany kolor inny niż kolor elementu), bloki (dynamiczne z atrybutami), wymiary (również ze strzałkami, itp), czyli wszystko to co się znajduje w rysunku (pliku)
2. przez styl wydruku rozumiem, że rysunek jest skonwertowany poleceniem KONWERSJASTYLWYDRUKU więc ma kolory wydruku nazwane
3. JakWarstwa lub JakBlok dla stylu wydruku to jest ta opcja co nadanie właściwości dla kolor, rodzaj linii, szerokość linii. Jak rysunek ma style ctb to ta opcja o którą mi chodzi jest wyszarzona

Mam nadzieję, że taki lisp zrobi porządek w podkładach jakie otrzymuje od architektów czy geodetów.
Opcja stylów stb jest mega pomocna ale czasami zdarza się, że xref ma jakieś zagnieżdżone bloki które ten styl wydruku mają ustawiony na "czarny" "normal" "żółty" i co bym nie ustawiał u siebie, to wydruk będzie inny niż chcę
notdot

Re: [Lisp] Zmiana stylu wydruku na całym rysunku

Postprzez GekOn » lip 27, 2018 18:02

GekOn
www.gekoncad.pl
GekOn

Postprzez notdot » lip 28, 2018 14:41

tylko, że nie chcę tylko w blokach
chcę w całym rysunku
dostaję podkład od architekta lub geodety
uruchamiam lispa idę na kawę i ploty :D
wracam mam podkład czyściutki
jak go podczytam do swojego projektu to nie będę miał wydrukowanych drzew na czarno, albo drzwi
czy różnych tekstów
notdot

Postprzez kojacek » lip 28, 2018 20:34

notdot napisał(a):tylko, że nie chcę tylko w blokach
chcę w całym rysunku
dostaję podkład od architekta lub geodety
uruchamiam lispa idę na kawę i ploty :D
wracam mam podkład czyściutki
jak go podczytam do swojego projektu to nie będę miał wydrukowanych drzew na czarno, albo drzwi
czy różnych tekstów

Pomimo tego że, w życiu swym napisałem już parę nawiasów (nie tam żebym sugerował że się znam, czy coś...), to całą resztę możesz załatwić bez żadnego LISP-a <klick>:

PlotStyle.gif
kojacek

Postprzez notdot » lip 29, 2018 18:34

ok, znam
ale ciężko tym zrobić porządek z blokami
z tekstami i wymiarami chyba też nie zawsze dział
notdot

Powrót do AutoCAD