_

[SKRYPT .SCR] Zmiana tekstu w skrypcie

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

[SKRYPT .SCR] Zmiana tekstu w skrypcie

Postprzez AutoCad_Challenge » lut 13, 2019 10:55

Dzień dobry.

Mam działający skrypt, ale chciałbym dodać opcję zmiany tekstu w każdym z plików z "2.5" na "5" (ok 700 plików)

Myślałem, aby dodać opcję _FIND , ale potem pojawiają mi się okna dialogowe z zapamiętanymi wartościami, więc chciałbym te okno dialogowe zaakceptować, czyli dodać możliwość akceptacji przycisku "Replace All", potem "OK" oraz "DONE".

Próbowałem to zrobić na czuja + szukać w internecie jak się akcpeptuje przyciski w oknach dialogowych, jednakże nie znalazłem odpowiedzi.

Będę wdzięczny za pomoc.

Dziękuję,
Pozdrawiam,
AC.
AutoCad_Challenge

Re: [SKRYPT .SCR] Zmiana tekstu w skrypcie

Postprzez AutoCad_Challenge » lut 14, 2019 08:45

Znalazłem rozwiązanie, jednakże nie w skrypcie, a znacznie prostsze.

1. Wystarczy ściągnąć program typu Notepad C++, gdzie można otworzyć wiele plików naraz
2. Otworzyć pliki (w moim przypadku DXF) DWG w pliku tekstowym poprzez owy program.
3. Znaleźć ścieżkę tekstu odpowiadającą naszemu problemowi.
4. Ctrl+H lub opcja zamień tekst.
5. Zamienić we wszystkich istniejących dokumentach.
6. Zapisać.
7. Przetestować (otworzyć) pliki, które podmienialiśmy, aby sprawdzić, czy wszystko się ładnie zmieniło.

Powtarzam, że moje wyzwanie dotyczyło podmiany zwykłego tekstu napisanego w modelu AutoCada.
Nie wiem jak to wygląda z atrybutami.

Pozdrawiam,
AC
AutoCad_Challenge

Powrót do Forum CAD