_

ZW3D WERSJA 2017 [ZW3D]

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

ZW3D WERSJA 2017 [ZW3D]

Postprzez Dominik.r » lip 28, 2017 08:39

Witam
Szukam opinii na temat zw3d ale w internecie znajduje opinie o starszych wersjach takich jak 2013 w której nie było np konstrukcji spawanych. Zastanawiam się nad kupnem wersji standard. Czy któryś z forumowiczów używa wersji jakiejś wersji rocznikowej z zakładką konstrukcje spawane? Jak się sprawuje? Głównie interesuje mnie rysowanie balustrad z profili.
Dominik.r

Re: ZW3D WERSJA 2017 [ZW3D]

Postprzez Naruszewicz » sie 09, 2017 08:20

Najlepiej przetestuj wersję trial. Ja korzystam z modułu standard, głównie z arkuszy blach. Jeśli chodzi o blachy to brakuje mi tylko jakiejś biblioteki materiałów, niestety samemu trzeba wprowadzać współczynnik k albo wprowadzać tabelę gięć.
Co do konstrukcji spawanych to używam ich raczej sporadycznie ale w niektórych przypadkach są bezcenne. Dobrą rzecz pokazywał mi koleś na prezentacji, możesz stworzyć bryłę na następnie na podstawie krawędzi tej bryły wyciągać profile konstrukcji spawanych
Naruszewicz

Postprzez b.krakus » sie 10, 2017 15:56

Ja też posiadam wersję standard rocznik 2016. W samych konstrukcjach spawanych się nie specjalizujemy ale dają radę. Polecenie człony konstrukcyjne (czyli wyciągnięcie profilu konstrukcji) można używać też do krzywych w 3D więc powinno sprawdzić się nawet w skomplikowanych przypadkach. Ale tak jak radzi kolega najlepiej przetestuj na wersji trial.
b.krakus

Postprzez Dominik.r » sie 10, 2017 16:07

Testuje już ponad tydzień i póki co jest ok. Nauczyłem się już nawet dodawać własne przekroje profili :D Fajne jest to że mogę sprawdzić masę elementu. Nie wiem tylko jak ją wyświetlić w dokumentacji 2D. Da się to zrobić?
A teraz trochę z innej beczki, producent oferuje razem z ZW3D program do wizualizacji który nazywa się Keyshoot. Czy ktoś z was go używał albo przynajmniej testował? Robienie wizualizacji projetku by mi się przydało ale nie wiem czy ogarnę wszystko sam i czy tego nie zlecać innej firmie bo póki co nie stać mnie na grafika który będzie robił to za mnie
Dominik.r

Postprzez AndrzejTech » sie 22, 2017 11:41

Ja z kolei posiadam ZW3D 2017 3x Frezowanie. Z masą kolego masz taki myk, że przeliczając ją z poziomu CAD czyli zakładka Badaj -> Własciwości masy, na dole po lewej w menadżerze właściwości masy musisz oznaczyć opcję "Zapisz zbadaną informację", wtedy masa zostanie przypisana do komponentu. Żeby można było ją wyświetlić w dokumentacji 2D musisz w tabelce rysunkowej mieć utworzoną zmienną która zaczerpnie informacje o masie. Wchodzisz w edycję tabelki rysunkowej i tam domyślnie masz różne zmienne np: [$part_description]. Chodzi o to aby nadać taką zmienną, tylko że o nazwie [$Part_Mass] i wtedy automatycznie masa zostanie dodana - oczywiście jak dokonasz zmian w modelu to masa automatycznie się zaktualizuje też w rysunku :)
Co do Keyshoot, to na codzień go nie używam, ale miałem okazję testować i jest całkiem intuicyjny - dosłownie jest parę schematycznych kliknięć za każdym razem do uzyskania renderingu.
Jak masz więcej tego typu pytań, to śmiało mogę polecić dział wsparcia zw3d. Można napisać do nich na maila wsparcie@3dm.pl albo zadzwonić i zazwyczaj w ciągu dnia roboczego jest odpowiedź. Ostatnio zadzwoniłem do nich z tematem frezowania formy i nie byłem w stanie im wyjaśnić o co mi dokładnie chodzi, a model całkiem dużo ważył to połączyliśmy się przez zdalny pulpit i rozwiązanie zajęło 20 sekund - przestawienie jednego parametru (moja niewiedza..)
Pozdrawiam :)
AndrzejTech

Postprzez krzysztofel » sie 24, 2017 23:02

Dominik.r napisał(a):Witam
Szukam opinii na temat zw3d ale w internecie znajduje opinie o starszych wersjach takich jak 2013 w której nie było np konstrukcji spawanych.

Bo nikt tego nie używa :mrgreen:

Naruszewicz napisał(a):Dobrą rzecz pokazywał mi koleś na prezentacji, możesz stworzyć bryłę na następnie na podstawie krawędzi tej bryły wyciągać profile konstrukcji spawanych

Tylko później jest ciężko zarządzać listą części na rysunku w połączeniu z podzepołami np. urządzenia. Szkoda, że tego nie pokazał...

AndrzejTech napisał(a):Co do Keyshoot, to na codzień go nie używam, ale miałem okazję testować i jest całkiem intuicyjny - dosłownie jest parę schematycznych kliknięć za każdym razem do uzyskania renderingu.

KeyShot jest intuicyjny? To kolega nie robił wizualizacji na zlecenie i komputer miał mega wypasiony i testowana była wersja PRO? https://buy.keyshot.com/products/keyshot-pro

Zakończę, że temat napisany przez sprzedawce ZW3D i odpowiedzi też zamieszczone przez sprzedawce. Proponuje usunąć wątek. :?
KONIECZNIE POZNAJ IronCAD.
STUDENCI MECHANIKI I BUDOWY MASZYN Z CAŁEGO KRAJU! ->DOŁĄCZ DO NAS!
Strona www: http://www.ironcad.pl/forum/index.php
krzysztofel

Postprzez cashan » sie 25, 2017 05:48

krzysztofel napisał(a):Zakończę, że temat napisany przez sprzedawce ZW3D i odpowiedzi też zamieszczone przez sprzedawce. Proponuje usunąć wątek. :?

Napisał człowiek który promuje konkurencyjny program w stopce (pewnie sprzedawca...)

Zw3D używam i chwale sobie bo stosunek cena/możliwości jest całkiem przyzwoity.
Więc z tym "nikt nie używa" tez bym prosił ostrożnie :P....
cashan

Postprzez michallach » sie 25, 2017 08:34

To nie chodzi o to czy ktoś coś chce sprzedać czy nie, taki wątek udaje że jest o czymś. Jest pełno wątków w którym sprzedawcy mogą się wykazać i udowodnić że ich program potrafi lepiej, ale to są zazwyczaj pytania niebanalne i nawet jeżeli jakiś program coś potrafi, to sprzedający nie mają pojęcia jak się za to zabrać. Ten wątek to spam. Co do ZW3D to mój dobry kolega do którego w tej materii mam zaufanie, bardzo sobie chwali ten program... co nie zmienia faktu że ten wątek to spam.
michallach

Postprzez Naruszewicz » sie 28, 2017 14:56

krzysztofel napisał(a):Tylko później jest ciężko zarządzać listą części na rysunku w połączeniu z podzepołami np. urządzenia. Szkoda, że tego nie pokazał...

Przecież konstrukcja spawana może być osobnym podzespołem złożenia, a utworzona wcześniej bryła może być skasowana a to jest zapisane w drzewku historii. Czyli jeśli będę przebudowywał model to bryła będzie w pewnym momencie usuwana i tyle :)
Naruszewicz

Powrót do Forum CAD