_

ZWCAD - pytania

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

ZWCAD - pytania

Postprzez Piotrekn » gru 19, 2015 20:33

Dzień dobry,

Jestem użytkownikiem AC 2013, zamierzamy wzbogacić się o kolejne stanowisko do rysowania, wstępnie planowaliśmy kupić kolejnego AutoCADa, choć ze względu na cenę rozważamy zakup 2 nowych licencji ZWCAD i odejście od autodesku z uwagi na wysoką cenę i politykę licencji (brak licencji wieczystych). W firmie używamy dodatkowo nakładki BeStCAD więc wybór niejako ogranicza się do tych dwóch programów na których ta nakładka działa.

Aktualnie testuję wersję próbną zwcada 2015, i względem AC 2013 znalazłem kilka uciążliwych dla mnie braków.

1) W AC 2013 wprowadzono opcję która umożliwia kliknięcie opcji jakiegoś polecenia w pasku komend (jest to nieraz szybsza opcja niż szukanie która literka akurat w tym poleceniu jest kluczowa). W ZWCAD nie znalazłem takiej opcji, czy nie orientuje się ktoś czy w nowej wersji jest planowana?

2) W AC 2013 korzystam ze wstążki, i np. przy dwukrotnym kliknięciu w kreskowanie, wstążka automatycznie otwiera zakładkę w której mam możliwość edycji kreskowania i najbardziej przydatne narzędzia z tym związane, w ZWCAD niestety próbując robić lub edytować kreskowanie włącza mi się okienko na środku ekranu i zabawa wygląda jak w starszych wersjach autocada, pytanie jak wyżej, czy ZWCAD planuje wprowadzić taką nazwijmy ją, "aktywną" wstążkę? Bo na razie ich wstążka wygląda jak mix nowego i starego autocada, i to taki dość niedopracowany moim zdaniem

3) Czy w ZWCAD istnieje jakiś plik w którym można zdefiniować swoje skróty klawiszowe (jak w AC) ?

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
Piotrekn

Re: ZWCAD - pytania

Postprzez krzysztofel » gru 21, 2015 00:17

:) Obecnie ZWCAD 2015 jest wycofany ze sprzedaży info pod hasłami "Proces sądowy ZWSOFT- AUTODESK"
Teraz jest dostępny tylko ZWCAD Classic, który interfej i funkcje ma jak CAD'y z lat 2006.

Proponuje przetestować Bricscad lub GstarCAD w wersji 2016.
KONIECZNIE POZNAJ IronCAD.
STUDENCI MECHANIKI I BUDOWY MASZYN Z CAŁEGO KRAJU! ->DOŁĄCZ DO NAS!
Strona www: http://www.ironcad.pl/forum/index.php
krzysztofel

Postprzez ziele_o2k » gru 21, 2015 10:33

Ad 1)
Nie ma takiej opcji, a czy będzie nie wiem, pewnie trzeba się wstrzymać do wersji 2017.

Ad 2)
Ja niestety jestem nauczony na wersji bez wstążek więc tutaj się nie wypowiem, ale również trzeba czekać do wersji 2017.

Ad 3)
Oczywiście, że tak!

Tak pomiędzy jak już gdzieś pisałem na forum. Różnica pomiędzy AC a chińczykiem jest ogromna. Trzeba się tylko dobrze zastanowić co się potrzebuje. Ja jestem użytkownikiem ZW ale AC też mamy.
Nie ukrywam, że czasem w Zw pojawi się jakiś błąd, ale z każdą wersją jest dużo lepiej.

krzysztofel napisał(a)::) Obecnie ZWCAD 2015 jest wycofany ze sprzedaży info pod hasłami "Proces sądowy ZWSOFT- AUTODESK"
Teraz jest dostępny tylko ZWCAD Classic, który interfej i funkcje ma jak CAD'y z lat 2006.

Proponuje przetestować Bricscad lub GstarCAD w wersji 2016.

Proszę nie wprowadzać w błąd.
Autodesk pozwał ZWSOFT, ale przegrał zarówno w Hadze jak i w USA i z tego co ja czytałem doszli do porozumienia.
ZWSOFT pracuje mocno nad wersją 2017, tak żeby to się nie powtórzyło.

Kilka linków:

http://inthefold.autodesk.com/in_the_fold/2015/11/autodesk-zwcad-software-co-resolve-disputes-relating-to-software-misappropriation.html
http://www.businesswire.com/news/home/20151118005063/en/ZWSoft-Enters-Global-Settlement-Autodesk
http://www.deskeng.com/virtual_desktop/?p=8562
http://www.businesswire.com/news/home/20151118005063/en/ZWSoft-Enters-Global-Settlement-Autodesk
https://forum.cad.info.pl/blog/1/entry-133-proces-s%C4%85dowy-zwsoft-autodesk/
Ziele
ziele_o2k

Postprzez kszyho » gru 21, 2015 14:58

cytat z Twojego drugiego linku.
"Although it initially denied the allegations, ZWSoft’s subsequent investigation revealed that an employee had, in fact, improperly used AutoCAD intellectual property when developing ZWCAD+ and concealed it from ZWSoft’s management team. ZWSoft and Autodesk worked closely to assess and remedy the inappropriate use of Autodesk’s intellectual property. Upon learning these facts, ZWSoft stopped selling ZWCAD+ in all markets."

To jakby Autodesk przegrał to chyba ZWSoft dalej by sprzedawał jak gdyby nic sie nie stało.

"End users who purchased ZWCAD+ may contact ZWSoft for a free replacement version of ZWCAD Classic."
www.ksprojekt.ns48.pl
kszyho

Postprzez ziele_o2k » gru 22, 2015 10:11

kszyho napisał(a):To jakby Autodesk przegrał to chyba ZWSoft dalej by sprzedawał jak gdyby nic sie nie stało.

Przyznaję się częściowo do błędu :)
Przeczytałem wyrok sądu w Hadze i tam wszystkie zarzuty Autodesku zostały oddalone. Do wyroku sądu w USA nie udało mi się dotrzeć więc nie wiem czy Autodesk przegrał, ale poniższy cytat wszystko wyjaśnia:

Although ZWSoft initially denied the allegations, ZWSoft subsequently discovered that an employee had, in fact, improperly used AutoCAD intellectual property developing ZWCAD+. As a result of this discovery, ZWSoft’s CEO, Truman Du, has publicly acknowledged ZWSoft’s error and agreed to stop selling, licensing, or otherwise making available ZWCAD+ from all markets, effective immediately. The parties have entered into a binding settlement to resolve their pending lawsuits, with an undisclosed sum provided to Autodesk.
żródło

Jeżeli do tego dodamy oświadczenie ZWSoftu:

Over the past several months, ZWSoft has devoted significant engineering resources on a new version. The new version, ZWCAD 2017, is expected to be released in the spring of 2016.
żródło

Wychodzi na to, że faktycznie coś jest na rzeczy, ale się dogadali (i zapłacili), a wersja 2017, która wyjdzie w przyszłym roku, będzie wersją, z której będzie można korzystać bez obaw.

Kończąc temat z mojej strony.
krzysztofel napisał(a):Proponuje przetestować Bricscad lub GstarCAD w wersji 2016.

Faktycznie powinno się przetestować te programy (jeszcze pozwu nie było). Ja osobiście testowałem ZWcada i Gstarcada na początku 2014 (o Briscadzie niewiele wiem). ZWcad zdecydowanie bardziej mi przypadł do gustu. Przetestować, przyzwyczaić się, że to nigdy nie będzie Autocad i tyle.
Jednak z zakupem wstrzymałbym się do bety i testów ZW2017. Możliwe, że nie będzie tragedii.

A jak chcesz mieć święty spokój i komfort pracy, to pozostaje tylko Autocad!

Edit:
kszyho - poprawione :D
Ostatnio edytowany przez ziele_o2k gru 22, 2015 10:35, edytowano w sumie 2 razy
Ziele
ziele_o2k

Postprzez kszyho » gru 22, 2015 10:18

Nic nie pisałem o testowaniu Briscad czy GstarCAD.
www.ksprojekt.ns48.pl
kszyho

Postprzez Krzeszewski » sie 05, 2016 00:27

Nie wiem dlaczego tak bronicie ZWCADa. Dziabneli biblioteki od AutoCADa i jechali na nich co najmniej od 2014 roku. W sądzie AutoCAD wywołał znany sobie błąd i w ZWCADzie wywaliło komunikat AutoCADa. Tak nikt by o niczym nie wiedział. Efektem jest wstrzymanie sprzedaży wszystkich ZWcadów z kradzionymi bibliotekami i powrót do wersji z 2012 roku.
Teraz chłopakom nie idzie już tak dobrze. Pobierzcie sobie wersję 2017. Co prawda to beta, ale już teraz widac, że daleko jej do poprzedniczki. Poza tym ciekaw jestem czy chłopki z Chin ostatni rok poświęcili na rozwijanie swoich rozwiązań czy na zacieranie śladów.
Krzeszewski

Postprzez daniel5 » sie 05, 2016 09:29

Miało nie być licencji wieczystych w autodesk-u, a moja firma kupiła kilka dni temu "AutoCAD inventor 2017 " Ceny dokładnie nie znam, ale około 6500 eu. W pakiecie jest 10 programów, miedzy innymi:
AutoCAD
AutoCAD Mechanical
Inventor
3D MAX
ReCap
NawisWorks Simulate.
.....
Instalacja na stanowisko robocze i domowe. A więc praktycznie 2 stanowiska.

Przedstawiciel twierdzi że z tymi licencjami czasowymi to nie wiadomo jak to jeszcze będzie.
daniel5

Postprzez inzmechanik » sie 05, 2016 11:24

Z tego co się orientuję Autodesk raz na jakiś czas wypuszczał informację odnośnie anulowania licencji wieczystych, natomiast wydaje się, że tym razem poszedł już krok dalej i faktycznie nie będzie można ich kupić.

Jeżeli teraz się z tego wycofają i dalej będą działać wg schematu:
Ogłoś, że kończysz ze sprzedażą licencji wieczystych -> Sprzedawaj dużo więcej licencji wieczystych bo klienci kupują "na ostatni gwizdek" (oczywiście z aktualizacjami wsparciem itp.)-> Ogłoś, że wychodzisz na przeciw oczekiwaniom klientów i jednak zostawiasz licencje wieczyste bo klienci o to prosili -> Licz zyski i za jakiś czas ogłoś, że tym razem to już na pewno kończysz z licencjami wieczystymi -> ...

to będzie to delikatnie mówiąc świństwo dla klientów...
inzmechanik

Postprzez mlewy » sie 17, 2016 21:01

Moje opinie o ZWCAD są nieprzychylne mówiąc delikatnie. Jak czytam połowę postów w necie to widzę że wszystkie opinie są pisane przez dystrybutorów którzy nota bene użytkownika mają w głębokim poważaniu. sprzedane zapomniane. Program nie nadaje sie do poważnej pracy do nie poważnej też . Ostatnia wersja śmiech na sali stary smieć w nowym pudełku. Jaja sobie ludzi robią. Wszystko jest chyba lepsze od Zwcada. Nie polecam a przestrzegam.
mlewy

Następna strona

Powrót do Forum CAD