_

[ABAQUS] Siła skupiona i wykres momentów

Forum o CAE.

[ABAQUS] Siła skupiona i wykres momentów

Postprzez qubas » paź 27, 2013 19:02

Cześć wszystkim, zaczynam uczuć się MESa i na pierwszy ogień zająłem się abaqusem. Chciałby zapytać o kilka rzeczy:

1. Jak zadać obciążenie skupione. W przypadku elementów belkowych robię to w ten sposób, że dzielę taką belkę poleceniem partition w odpowiednich proporcjach i na końcach/początkach takich elementów zadaję obciążenie? Czy jest to poprawna metoda? A jak to wykonać w przypadku elementu bryłowego, np:
Obrazek

Moim zadaniem jest policzenie naprężeń w przekrojach A-A i B-B. Model takiego haka mam wykonany w SW nie wiem tylko jak wyznaczyć punkt przyłożenia siły. Czy w ogóle dobrze myślę, chcąc obciążyć taki element siłą skupioną?

2. Może ktoś podać drogę do wykreślenia przebiegu momentów gnących i sił normalnych w abaqusie?

3. Co polecacie na początek drogi z MESem, bo jak na razie rozwiązuje sobie zadania ze zbioru zadań Niezgodzińskiego.

4. Czy jest jakaś zasada jaki typ elementu stosować do konkretnej analizy, kiedy tetra a kiedy hex? Są gdzieś dostępne materiały dotyczące doboru siatek?

5.
Jak istotna jest znajomość teorii mes i jej strony matematyczne. Wystarczą tylko podstawy tj. rachunek całkowych różniczkowy czy macierzowy?
qubas

Powrót do CAE