_

Belownica-obliczenia wytrzymałościowe

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Re: Belownica-obliczenia wytrzymałościowe

Postprzez pudi » sty 29, 2015 08:14

Po dobraniu profili i optymalizacji MES zabieram się za dobranie najbardziej obciążonych spoin. I tutaj mam pytania:
1. czy są jakieś ogólne zasady spawania profili zimno-giętych? Jedyne co udało mi się wyczytać, że nie powinno kłaść spoiny w odl. 5xpromień zewnętrzny profila.
2. w jaki sposób pospawać te dwa profile (mowa o pionowym i poziomym ze szczegółu "A"-załącznik). Proszę nie sugerować się tym co ja narysowałem i zaproponować swoje rozwiązanie. Gdyby profil poziomy był węższy od pionowego, można by położyć spoinę pachwinową dookulną. W kalkulatorze spoin jest taka opcja i da się to policzyć. Chcę jednak aby profile były takie same . Jak więc traktować spoinę pionową(z załącznika)? (zakładając że nie będę się trzymał zasady 5xpromień zewn.). Czy to będzie spoina grzbietowa? Jak to policzyć?
3. w jaki sposób dobrać grubość blachy ścian bocznych i dna maszyny? Przyjąłem że w ścianach bocznych nie będzie dużych nacisków i rozsądną grubością będzie 3mm (ale to tylko tak "na oko"). Co z dnem? Inventor ma " kalkulator płyt" w generatorze ram, ale wydaje mi się że nie sprawdzi się w przypadku giętych blach.
Proszę o informację Ad1, Ad2, Ad3
Załączniki
Belownica-spawanie.pdf
(598.26 KiB) Pobrane 200 razy
pudi

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat