_

Co myslicie ALIBRE??

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Co myslicie ALIBRE??

Postprzez grzeh79 » mar 14, 2006 11:48

moja firma chce zakupic Alibre, pewnie dlatego ze jest tani.. napiszcie cos o nim, moze ktos jest uzytkownikiem i wie cos wiecej niz broszurki reklamowe..
grzeh79

Re: Co myslicie ALIBRE??

Postprzez Andrzej_44 » mar 14, 2006 13:18

grzeh79 napisał(a):moja firma chce zakupic Alibre, pewnie dlatego ze jest tani.. napiszcie cos o nim, moze ktos jest uzytkownikiem i wie cos wiecej niz broszurki reklamowe..

Witam ,
Bawię się Alibre Design Pro od 3 lat.Jest to bardzo dobre narzędzie ,nie odbiegające od SW lub Pro/e .Oczywiście zaletą jest cena ( niewygórowana)
Posiada niezbędne moduły do Asem,Part,Sheet Metal ,a ostatnio zwiększa tempo swojej rozbudowy.Bardzo dobrze jest zintegrowany z Rhino ( powierzchnie).Jest również polska wersja ( ja nie stosuję) i b.dobre wsparcie techniczne ( również za niewygórowaną cenę) na www.alibre.pl .
Mozna oczywiscie z niego nie korzystać ale osobiście odradzam,bo w zamian dostaje się upgrade darmowy 2 razy do roku .
Program posiada duże wymagania sprzętowe ,ale obecnie to nie stanowi o kosztach ( AMD/P4 ,min 1G Ram lub więcej, szybki dysk SATA )
W wersji Pro pliki umieszczane są w bazie danych ( dostępny jest również filesystem) .Olbrzymią zaletą jest szybka i wygodna praca zespołowa ,również przez internet.
Program importuje IGES,Rhino,Step,Sat.
Wygodnym narzędziem do wizualizacji ( darmowym) jest Hoos3D (www.hoops3d.com) do którego wczytuje się plik wyeksportowany w Sat (r13).
Taki plik mozna zapisać w formacie skompresowanym HSF (90 % kompresji) i udostępniać na stronie www lub Word w postaci 3D oraz wczytac do darmowego viwera eDrawings .Wszystkie cechy (łącznie z kolorem ) zostaną przeniesione.Plik hsf nie daje się edytować więc staje się bezpieczny do wizualizacji.
ALibre posiada wprawdzie dostęp do viwera ModelPress ,ale osobiście nie polecam za względu na jakośc odwzorowania detali.
Sheet metal jest wystarczający do prac nad blachami i eksportem do dxf w celu np. cięcia laserowego.Niebawem przewidywana jest wersja z natywną obsługą maszyn Amada.
Program posiada "wtyczki" do współpracy ze Sprutcam oraz całej grupy programów wspomagających projekty i obliczenia.
W razie pytań prosze o kontakt.
Pozdrowienia
Andrzej
Andrzej_44

Postprzez bAnzAj » mar 14, 2006 23:25

Witam
Od półtora miesiąca projektuję za pomocą Alibre Design Proffesional i powiem Ci jedno bardzo szybko się nauczyłem w tym Cadzie modelować (napewno pomogło mi to że projektowałem wcześniej już w CATIA v5 i Pro/E Wildfire). Oczywiście jeśli chodzi o porównanie go do takich programów jak CATIA bądź pro/E, to powiem tak i Catia i pro/E są to kolosy i napewno mogą więcej ale trzeba się zastanowić czy te wszystkie możliwości jakie mają te programy akurat nam są potrzebne do naszego modelowania. Jak narazie nie miałem większych problemów z modelowaniem w Alibre. Jest to program względnie młody ale za to szybko rozwijający się, a pozatym obsługa techniczna jest bardzo miła - mi już kilka razy pomogła. Reasumując moją choatyczną :twisted: wypowiedź powiem Ci jedno program Alibre może wiele za nie duże pieniądze. Jeśli chodzi o to czy ten program będzie dobry dla Twojej firmy, najważniejsze jest to jakiego typu modele chcesz projektować. Napisz co projektujecie to ja Ci powiem czy ten program da sobie z tym radę.
Pozdrawiam
bAnzAj

Postprzez ///RSth » mar 15, 2006 13:28

Ja bym się nie odważył go porównywać do SW, PRO/E, nie mówiąc
o CATIA. Ale jedno jest pewne - oferuje spore możliwości za
niewielkie pieniądze. Słyszałem, że na Zachodzie ludzie
uciekają od Inventora i przechodzą na Alibre. Program jest nowy,
narazie mało popularny, ale szybko się rozwija i zdobywa klientów.
Alibre jest doskonałym programem dla ludzi, którzy rozpoczynają
własny biznes, nie mając dużych pieniędzy na start.

Jest wersja DEMO - uproszczona i darmowa (zdaje się może mieć 5
elementów w złożeniu i wyświetla reklamy). Zobacz www.alibre.pl
Pozdrawiam,
///RSth,

Polecam: CATIA - www.catia.com.pl /
PRO/E - www.pfp.w.pl / CAE - www.cae.info.pl
///RSth

Postprzez Przemek » mar 15, 2006 19:38

Witam

Małe sprostowanie do poprzedniego postu.

Jest wersja demo - czasowa (30 dni) i jest to wersja pełna programu.

Oczywiście oprócz tego jest wersja bezpłatna o nazwie Alibre Design Xpress i to właśnie w niej można robić złożenia składające się maksymalnie z 5 róznych częsci i teorzyć dokumentację 2D (podstawowe rzuty plus wymiarowanie). Wersja ta już od grudnia nie wyświetla także reklam :) - zostało to usunięte przez producenta tego oprogramowania.

Wersję tą można pobrać ze strony: http://www.alibre.com/xpress/

Przemek
Przemek

Postprzez grzeh79 » mar 16, 2006 20:24

Dzięki za wszystkie informacje i spostrzeżenia :D Weźmiemy je pod uwage przy zakupie nowego systemu CAD.
grzeh79

Powrót do Forum CAD