_

Czy uważacie że autocad jest do bani ?

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Re: Czy uważacie że autocad jest do bani ?

Postprzez nadzwyczajny » sty 25, 2017 20:01

mdbdesign napisał(a):Pytasz sie to Ci odpowiadam. Pracuje na tym "szajsie" 17 lat i nie mam z tym zadnego klopotu.
Klopoty bywaly na poczatku, kiedy sie uczylem.
Powiesz pewnie ze Ty, nigdy nie miales klopotu z tymi innymi programami. Tak szast prast i juz jedzie. Ile czasu juz pracujesz zawodowo jezeli mozna zapytac?Odświeżę temat. Mamy 2017 rok a "poważne" firmy dalej na rozmowach rekrutacyjnych pytają o AutoCada na poważnie a nie jako ciekawostkę. Ponadto Ponadto pytają "czy zna pan Cada ?" Ja złośliwie zapytałem "Jakiego cada? NX?" . Tutaj powyższe porównanie do adidasów bardzo trafione - zaszło tutaj coś podobnego do pospolicenia nazw marketingowych. (Nikt inny prócz autocadowców tak nie mówi)
Rekruter powiedział mi jeszcze "idziemy z duchem czasu i wprowadzamy autocada 3D"

Ciekawe, że nie spotkałem jeszcze żadnej firmy w której wymagali by obsługi maszyny do pisania. "U nas mało się pisze i to najszybsza forma, idziemy z duchem czasu wprowadzając elektryczne maszyny do pisania".

I co jest dziwne wszystkie firmy użytkujące AutoCada przeprowadzają Wielki Test ze sprawności z AutoCada. Widocznie pracuje się u nich na akord i szybkość klikania jest bardziej kluczowa niż wiedza inżynierska. Poważne i rozsądni ludzi wiedzą, że jeśli ktoś kiedyś używał tej aplikacji to sobie ją przypomni a przypomnienie sobie funkcji zajmie np kilka dni. Tak samo jak znajomość tylko NX nie przekreśla kandydata ponieważ nie zna Inventora.
Na dodatek te firmy męczyły mnie z obliczeń typu rozwinięcia blach czy podania nr normy. Myślę, że to są testy na poziom irytacji i świadczy o pracodawcy.

Co do powyższego cytatu z mdbdesign. U mnie w pracy też zachował się dinozaur przed emeryturą który uważa, że "wszystko co najlepsze wynaleziono 20 lat temu". Akurat ten facet ma problem z obsługą komputera i wszystko rysuje ręcznie bo to najszybsza droga. Przewaga rysunków ręcznych i AutoCAD spada logarytmicznie wraz ze skalą projektu.

Edit: zapomniałbym wspomnieć o programach z wyższej półki Catia, NX, niegdyś creo, nie ujmując są toporne i brak w nich świeżości, ergonomii. W końcu to programy z wyższej półki i faktycznie trzeba mieć wyższe wykształcenie aby je obsłużyć. No ale wtedy można się zaliczyć do "rasy panów", zasiąść w loży lordów. Tak jak dziś niektórzy uważają, że pewne dziedziny w życiu stały się zbyt powszechne i prostackie zamiast być elitarne jak niegdyś. I cały świat schodzi na psy bo i sprzęt AGD stał się idiotoodporny i nie trzeba już programisty do uruchomienia wirowania. Tylko AutoCad stoi na straży tradycji gdzie tylko skrybowie znali pismo i kaligrafię a automobil forda był już szczytem ludzkich potrzeb a okazał się gwoździem do trumny :)
nadzwyczajny
 
Posty: 15
Dołączył(a): sie 15, 2016 14:35

Re: Czy uważacie że autocad jest do bani ?

Postprzez Jasio92 » wrz 21, 2017 09:50

A nie macie wrażenia, że te nowsze wersje autocada są coraz mniej przystępne? Może przez to u wielu osób problemy z nauką? Mnie lepiej pracuje się na starszych wersjach, chociaż rozumiem, że nie wszystkim mogą one wystarczać.
Jasio92
 
Posty: 22
Dołączył(a): wrz 18, 2017 10:57

Re: Czy uważacie że autocad jest do bani ?

Postprzez bartek_tm » wrz 21, 2017 22:18

AutoCAD nadal jest i będzie popularny - po prostu w wielu firmach jest wystarczający. Ale faktycznie modelownie 3D jest bardzo toporne, dlatego najbardziej popularna jest wersja LT (2D). W nowych wersjach coraz więcej funkcji np. parametryzacja (wiązanie wymiarów) - więcej funkcji, większy bałagan :D Rzeczywiście przechodząc na nowszą wersje trzeba się przyzwyczaić do nowego układu. A co do konkurencji - przynajmniej jeśli chodzi o rysunek 2D - trochę jednak w tyle... może to kwestia przyzwyczajeń, a może stabilności działania "oryginału"... zdania są podzielone.
bartek_tm
 

Re: Czy uważacie że autocad jest do bani ?

Postprzez Adek987 » wrz 25, 2017 11:04

Moim zdaniem AutoCAD jest i będzie najefektywniejszym narzędziem jeśli chodzi o 2D (najpopularniejszy, przystępny, wprowadzany już od etapu studiów). Wydaje mi się, że autorzy oprogramowania z każdą nową wersją starają się walczyć z brakami w obszarze modelowania 3D...
Adek987
 
Posty: 22
Dołączył(a): wrz 22, 2017 10:25

Poprzednia strona

Powrót do Off topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników