_

destrukcja monitora

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

destrukcja monitora

Postprzez Andrzej R » mar 16, 2006 11:08

Witam
Mam takie pytanko: jak zniszczyć monitor bezpiecznie i nie wzbudzając podejrzeń, że było to działanie celowe? Pracodawca kupił mi monitor tak badziewny, że oczy mnie bolą po godzinie pracy a pracuję po 10 godz. Może są jakieś programy? :) oczywiście nie chodzi mi o metodę zrzutu monitora z piętra bądź potraktowania jego wnętrza młotkiem.
Pozdrawiam
Andrzej
Andrzej R

Re: destrukcja monitora

Postprzez Constantin » lip 22, 2006 23:03

Moim zadnie nie ma nic takiego z softu co by ci uszkodziło ten monitor. Spotkałem sie kiedys z czym takim ze jak sutawisz czestotliwosc odswiezania na windowsie na tryb wiekszy niz monitor moze obsłuzyć ( wyłączone zaznacznenie w własciwosciach ekaranu w win ) to mniotr padł od ręki - ale to był jeden przypadek nie towrżacy reguły :)
Constantin

Postprzez Marcin Gołębiewski » lip 25, 2006 12:59

odświerzanie nie pomoże LCD pokaże komunikat że nie może wyświetlać przy tej częstotliwości i tyle. Może w ustawieniach karty grafiki pokręcić aby zobaczył że jest źle tylko lepiej zapisać sobie, gdzie się grzebało[/img]
Marcin Gołębiewski
www.kursykomputerowe.eu
Marcin Gołębiewski

Postprzez teoffil » lip 26, 2006 07:54

Constantin napisał(a):mniotr padł od ręki - ale to był jeden przypadek nie towrzacy reguły :)

... to już jest drugi przypadek. Ja też w ten sam sposób zajechałem monitor :D
Możemy też podejrzewać, że to nie chodzi o monitor LCD. Siedziałem już przed różnymi, a oczka jakoś wytrzymują. Poza tym w LCD jest troszke inaczej rozwiązana kwestia tzw. odświeżania. O ile w monitorach kineskopowych obraz mruga (kwestia ciągłego przerysowywania obrazu przez strumień elektronów) to w LCD miga co najwyżej źródło światła podświetlające ekran. To już aż tak bardzo nie wpływa na wzrok i zmęczenie.

... ale to tylko moje skromne zdanie...

pozdrawiam
teoffil
teoffil

Powrót do Off topic