_

Edycja lokalna bloku - problem zapisu

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Edycja lokalna bloku - problem zapisu

Postprzez kp » lip 24, 2019 10:36

Cześć,
mam problem z zapisaniem bloku po lokalnej edycji. Sprawa jest o tyle dziwna, że np. usunę kilka linii i wyskakuje komunikat uniemożliwiający zapis, odrzucę zmiany, usunę te same linie i mogę zapisać. Mam dużo zmian do wprowadzenia w blokach, więc jest to dość uciążliwe.
Wyskakuje komunikat: "Nie można zapisać zmian w plikach, ponieważ obiekty w zestawie roboczym odwołują się do obiektów spoza zestawu roboczego. Sesja polecenia Odnedycja jest nadal aktywna. Wciśnij F2 po zamknięciu okna dialogowego by zobaczyć listę utraconych odnośników."
Pracuję na bloku, który muszę dopasować do podkładu, ale przecież pracując lokalnie nie zmieniam nic poza. Zaznaczam tylko linie wewnątrz odnośnika.
Na czym może polegać problem i jak go rozwiązać? Będę wdzięczna za pomoc.
kp

Re: Edycja lokalna bloku - problem zapisu

Postprzez SOYER__1 » lip 29, 2019 22:37

Mógł by się ktoś mądrzejszy wypowiedzieć.
Temat wielokrotnie wałkowany - ale nie kojarzę konkretnego rozwiązania.
Z doświadczenia to głównie po usuwaniu wymiarów w bloku dzieją się takie problemy z zapisem - ale reguły tu jakiejś nie widzę.
SOYER__1

Re: Edycja lokalna bloku - problem zapisu

Postprzez kojacek » lip 30, 2019 21:05

Nie spotkałem się z takim problemem. A myślę że parę bloków w życiu edytowałem... ;) Zapodaj plik.
kojacek

Powrót do AutoCAD