_

Jak to w koncu jest z uprawnieniami...

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Jak to w koncu jest z uprawnieniami...

Postprzez cashan » sie 29, 2006 10:13

... bo powoli jestem zakręcony.

Wiadomo - w Polsce jak w kazdym dziwnym kraju nie jest normalnie. Zeby byc projektantem, nie wystarczy skonczyc studiów. W zasadzie mozna ich nie konczyc wcale. Za to trezba zdac egzaminy przed roznymi komisjami.

Wiadomo że tak jest np. w budownictwie i w elektryce. Wiadomo że tak nie jest w okretownictwie (choc skala zjawiska ta sama).

Czy ktos wie gdzie mozna znaleść "rozpiske" kto, na co i jakie uprawnienia powinien miec i jak je uzyskac?
cashan

Re: Jak to w koncu jest z uprawnieniami...

Postprzez dar » sie 29, 2006 10:40

cashan napisał(a):... bo powoli jestem zakręcony.

Wiadomo - w Polsce jak w kazdym dziwnym kraju nie jest normalnie. Zeby byc projektantem, nie wystarczy skonczyc studiów. W zasadzie mozna ich nie konczyc wcale. Za to trezba zdac egzaminy przed roznymi komisjami.

Wiadomo że tak jest np. w budownictwie i w elektryce. Wiadomo że tak nie jest w okretownictwie (choc skala zjawiska ta sama).

Czy ktos wie gdzie mozna znaleść "rozpiske" kto, na co i jakie uprawnienia powinien miec i jak je uzyskac?

Uprawnienia do pojektowania musisz mieć w branzy budowlanej, elektrycznej,inż. srodowiska a żeby mieć uprawnienia budowlane musisz skończyc studia kierunkowe , miec 3lata praktyki i zdać egzamin.
Z tego co wiem np. w Holandii nie trzeba miec żadnych uprawnień ani nawet szkoły żeby dom zaprojektować.
dar

Powrót do Off topic