_

jaki monitor lcd kupic??

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

jaki monitor lcd kupic??

Postprzez elo1989 » sty 22, 2006 13:06

Witam

Mam problem poniewaz mam kase ok 2000zl i chcialbym kupic jakis fajny monitorek lcd 19 cali.

Przejrzalem juz mase informacji i zastanawiam sie nad 3 typami Samsunga:
1. 910 MP -TV http://www.monitor.pl/bxa/?action=show_ ... tegorii=34
2. 930 BF http://www.monitor.pl/bxa/?action=show_ ... tegorii=34
3. 970 P http://www.monitor.pl/bxa/?action=show_ ... tegorii=34

MA=am tez prosbe aby ktos mi wytlumaczyl roznice w czasie raskcji tych monitorow, bo nie wiem np czy wybrac ten ktory ma 4ms czy ten ktory ma 8ms ale ma za to tuner tv, to tez jest super udoskonalenie. A byc moze najwazniejsza z opcji jest kontrast ktory najwyzszy ma monitor nr 3

Blagam pomozcie
elo1989

Re: jaki monitor lcd kupic??

Postprzez PaMa » sty 23, 2006 16:05

Witaj,

moze to nie wiele Ci pomoze, ale ja niedawno kupilem Accer AL2016W za 1650 PLN.

Monitorel ma 20.1" przekatna (panoramiczny) a praca na nim jest swietna.
Co do pracy na LCD, uwazam ze wazny jest czas reakcji, nasycenie barw.

Btw, o ile pamietam ten temat lub podobny byl juz gdzies tu poruszany, poszukaj.
Ja jedynie z mojej strony podzielilem sie z Toba moimi wrazeniami po kupnie monitora 20.1".
PS nie zaluje wydanej (a w zasadzie zaoszczedzonej) kazdej zlotowki
Everything should be designed as simple as possible, but not simpler.
PaMa

Postprzez Missa_Solemnis » sty 23, 2006 17:15

A po co komu 8 albo 4 ms-ekundowy response Time? I tak nie pokaże mi "rzeczywistych" kolorków. 16 ms jest przyzwoity. Przy 20 tocalówce kontrast 600:1 to troche abstrakcja tak samo jak katy <178 ...

pzdr
Missa_Solemnis

Postprzez PaMa » sty 23, 2006 18:42

Mowisz to z wlasnego doswiadczenia, czy przemawia przez Ciebie zazdrosc??

Sorki za sarkazm, ale inaczej nie da sie odebrac Twojego postu :arrow:

PS Pamietaj ze istnieje cos takiego jak 'smuzenie"...

________________________HAWK_____________________________________________
Everything should be designed as simple as possible, but not simpler.
PaMa

Postprzez Missa_Solemnis » sty 23, 2006 22:09

Mówie to jako inżynier, który czasem musi wyplotować to co projektuje i chiałby widziec na ekranie kolor czerwony i taki wydrukować a nie zielony - na przykład. Nie bede tu robic kwasu i sie tłumaczyc ze komputery z ktorych korzystam nie służa do oglądnia filmow ...Wybacz PaMa ze sie odezwałam :? :? :? :? :?
Missa_Solemnis

Postprzez SzymiH » lut 16, 2006 23:30

Witam.

Zależy do czego potrzebujesz monitor - jeśli do grafiki i istotne sa dla ciebie kolory to LCD się nie nadaje np. zamiast czarnego masz ciemny granat - mam porownanie bo mam IBM 21" oraz 19" NEC i jest spora różnica - IBM jest zdecydowanie lepszy no ale i jest kilkukrotnie drozszy.

Ostatnio znajomy kupił firmy MEDION 19" za 1000zł i monitorek jest OK.
Są dziesiatki oferowanych firm na rynku ale tak na prawde cześci sa produkowane tylko przez pare firm. Np matryce sa produkowane tylko przez 3 -4 firmy na świecie wiec wiekszosc monitorow LCD ma bebechy takie same rożnia sie tylkko nazwa i cena.
SzymiH

Postprzez Rafal_Piech » lut 17, 2006 10:34

Witam.
Missa_Solemnis. Bez przesady, nie spotkałem się ze zjawiskiem czerwonego koloru drukowanego jako zielony. Odwzorowanie barw jeśli chodzi o CADa jest jak najbardziej poprawne. W tym przypadku nawet czas reakcji nie odgrywa większej roli. W DTP owszem. W przypadku monitorów CRT źle wykalibrowanych również uzyskasz zafałszowanie barw.

SzymiH. Oj chyba nie masz racji. To, że jakaś firma stosuje np. matryce samsunga to nie znaczy że obraz będzie taki sam jak na monitorze innej marki z tą matrycą. Porównaj sobie monitory EIZO (matryce samsunga ) do produktów innych firm lub nawet samego samunga. Każda stosuje własne rozwiązania i aplikacje `bebechów`. Jedna jest bardziej skłonna do kompromisów druga mniej.
Elektronika z reguły jest w każdym przypadku inna a różnice cenowe odnoszą się coraz częściej do jakości. Niestety wpomniany EIZO jakby nie pasuje do wspomnianej przez ELO1989 kwoty.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.
Rafal_Piech

Postprzez max2 » lut 17, 2006 12:51

Czerwony kolor może być drukowany jako zielony, ale nie jest to wina monitora :)
Prawdopodobnie w ploterze jest mało lub brak któregoś z kolorowych tuszów w pojemniku. Wtedy dzieją się takie rzeczy.
max2

Postprzez Rafal_Piech » lut 17, 2006 13:50

Max2. Rozmowa dotyczy m.in. niedoskonałości odwzorowania barw w monitorach LCD a nie problemów z tuszami........
Wątek utworzony w celu pomocy w doborze monitora.
Wczytaj się dokładnie.
Pozdro.
Rafal_Piech

Postprzez jachu » lut 17, 2006 15:30

Witam

Przed dokonaniem zakupu proponuję zapoznać się z informacjami, testami, danymi na temat LCD na stronie www.mva.pl . Tam znajdziesz jaki monitor LCD jest najlepszy dla CAD-owca itd. Wiem bo skorzystałem i nie żałuję.
Z wyrazami szacunku
jachu

Następna strona

Powrót do Forum CAD