_

Kurs CNC

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Kurs CNC

Postprzez cnc_86 » lis 11, 2010 00:56

Witajcie!!!

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś konkretny kurs w Krakowie bądź okolicach na operatora CNC (w cenie do maks 1300 zł) ?

Prosił bym również o wskazówki, opinie dotyczące tego zawodu tzn czy jest to praca niebezpieczna oraz czy praca jako operator jest jakoś specjalnie trudnym zajęciem?
Interesuje się tym zawodem ponieważ ogólnie z pracą nie jest za wesoło a wybrałem mało perspektywiczny kierunek studiów :) więc teraz trzeba się na coś przekwalifikować. Po za tym zawsze istnieje możliwość wyjazdu za granice a lepiej być na pewno operatorem CNC niż zmywać naczynia :)

Odnośnie CNC czytałem już troszkę postów na forum na ten temat. Myślałem nad kursem w start CNC ale wiele osób go nie poleca ponieważ jest zbyt drogi i zbyt krótki. Na politechnice też coś widziałem ale było to dość drogie.

Tak więc czekam na porady gdzie w Krakowie można zrobić podobny kurs oczywiście w proporcji cena/jakość 5:) dla osoby zupełnie zielonej w tym temacie :)
cnc_86

Re: Kurs CNC

Postprzez MYCA » lis 11, 2010 02:20

:D Witam,

czy jest to praca niebezpieczna

jak kazda inna - popelnisz blad (w programie) albo w obsludze maszyny i bedzie niezly huk/lomot.

Co do kursu - myslales moze o takiej "praktyce" za darmo w jakiejs firmie co ma maszyny CNC. Jak postawisz sprawe jasno i konkretnie, to moze sie zalapiesz. Korzysc jest wtedy po obu stronach.

Pozdr. tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez tobix » lis 11, 2010 10:41

Najpierw należało by zapoznać się z rysunkiem technicznym, dowiedzieć się czegoś na temat maszyn konwencjonalnych, technologii obróbki skrawaniem (no nie tylko skrawaniem oczywiście), narzędziach, maszyn CNC. Ściągnąć jakieś demo CAMowskiego programu z symulacją obróbki+ jakiś kurs do niego czy samouczek i popróbować. Poczytać o G-kodach (na wypadek konieczności napisania czegoś "z ręki"). To wszystko jest za darmo w internecie. Potem rzeczywiście poprosić o jakieś praktyki w jakiejś firmie. Jest tez jakaś szansa, że jak się kolega wykaże na praktykach, to kolegę zatrudnią (wbrew pozorom trudno o dobrego pracownika. Chętnych jest bardzo wielu ale do brania wypłaty głównie - zaangażowanie w pracę mało kto wykazuje).

KURSY (NIEKTÓRE) SĄ RACZEJ DLA LUDZI, KTÓRZY JUŻ COŚ WIEDZĄ, WIEDZĄ CZEGO CHCĄ SIĘ JESZCZE DOWIEDZIEĆ I PO CO IM TO POTRZEBNE. CZŁOWIEK CAŁKIEM ZIELONY PO KURSIE ZOSTANIE TAK SAMO ZIELONY, tylko ze świadomością, że tą kasę , którą wydał na kurs mógł spożytkować lepiej.
CSWP - FEA
CSWP - Mold Tools
CSWP - Weldments
tobix

Postprzez manahata » lis 23, 2011 17:05

Ostatnio przeglądałem różne strony ze szkoleniami CNC.
Ciekawy jestem czy warto się wybrać na taki :
http://www.lingwista.lublin.pl/index.ph ... &Itemid=60
koszt tylko 1200zł, za kurs CNC, 100 godzin
Większość cen jest przynajmniej dwukrotnie wyższa

manahata

manahata

manahata

Postprzez cncmodern » mar 03, 2012 09:40

http://cncmodern-szkolenia.pl/ ---> Kursy CNC w Rzeszowie
CELEM KURSU – jest praktyczne opanowanie przez słuchaczy umiejętności w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie (tokarek i frezarek). Program szkolenia przewiduje teoretyczne i praktyczne zapoznanie uczestników z podstawami: obróbki skrawaniem; rysunku technicznego; planowania procesu technologicznego; oraz programowaniem procesów technologicznych na obrabiarkach sterowanych numerycznie. Ostatnim etapem szkolenia jest praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności przy obsłudze frezarki i tokarki sterowanej numerycznie.
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ
http://cncmodern-szkolenia.pl/akutalnosci/
cncmodern

Postprzez k-m » sie 19, 2012 16:44

k-m

Postprzez horman » sie 21, 2013 21:33

w Krakowie polecam:
Zespół Szkół Mechanicznych Nr 4 w Krakowie zaprasza na

BEZPŁATNY KURS - OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH

* praktyki na obrabiarkach konwencjonalnych oraz sterowanych numerycznie - CNC
* zakończony egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie - organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną
* umożliwia podjęcie pracy na stanowiskach: tokarz, frezer itp.
* zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (weekendy)
* doskonała lokalizacja, dogodny dojazd
* ZGŁOSZENIA DO 26 SIERPNIA

* wymagania:
dobry stan zdrowia,
ukończone 18 lat,
nie ma żadnych wymagań dotyczących wykształcenia lub innego przygotowania

www.zsmnr4.edupage.org
horman

Postprzez osobnikspoko » sie 23, 2013 11:49

Wycofuję post
Ostatnio edytowany przez osobnikspoko, wrz 27, 2013 09:24, edytowano w sumie 1 raz
osobnikspoko

Postprzez easy_rider » sie 29, 2013 16:19

A ja chciałbym dodać do tematu pytanie o to czy certyfikaty po takim kursie są uznawane za granicą? Np. Niemczech?
easy_rider

Powrót do CNC