_

Kurs CNC u Feldera

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Kurs CNC u Feldera

Postprzez MMacio » sie 23, 2012 10:08

Witam, mam nadzieje, ze to odpowiednie miesce na moje pytanie dotyczace maszyn do obrabiania derwna
a mianowicie, chce kupic maszyne Feldera, znam sie na stolarstwie,pracowalem namniejszym Hammerach ale maszyne ktora planuje kupic jest potezna i skomlikowana, na czyms takim nie mam doswiadczenia i pytanie jest czy oni mnie jakos przeszkola??wiem ze moge ich o to zapytac, ale pytalem juz tyle rzeczy ze az mi glupio dzwonic tam znowu :P zreszta, moze ktos z was mial podobne doswiadczenie bo to zawsze lepiej jak ktos doradzi.prosze o pomoc
MMacio

Re: Kurs CNC u Feldera

Postprzez MYCA » sie 23, 2012 11:15

:D Witam,

najpierw napisz co za maszyne planujesz kupic - bo chyba nie jakas tam zwykla pile...

Jezeli chodzi o CNC, to ogolnie to jest tak jak z samochodem: trzeba wiedziec gdzie i po co jest ten lub inny "guzik". I to Tobie na pewno powiedza/napisza w dokumentacji.
Nastepnym punktem jest technologia obrobki - to dotyczy narzedzi do obrobki i obejmuje parametry ich zastosowania. Tu wazne sa szybkosc skrawania i posuw. Poczytasz, spiep... material i pare narzedzi i sie nauczysz.
I na koniec komunikacja z maszyna - programowanie. Albo w czystym G-Code albo za pomoca cykli obrobczych o ile sterowanie to ma. Program zawiera "opis" czynnosci /technologii - skad - dokad - po jakiej geometrii, czym - narzedzie i jego "parametry". Inni opanowali, wiec...
To tak bardzo po krotce.

Pozdr. :D tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Re: Kurs CNC u Feldera

Postprzez MMacio » sie 29, 2012 11:25

heh, widze ze kolega samouk :9
no wiec nie jestem zbyt przekonany, czy dokumentacja i jakies instrukcje obslugi wystarcza, wiole chyba nie ryzykowac :)
ja myslalem nad dwoma maszynami kombinowanymi, ale moj wspolnik ostatnio zasugerowal, zebysmy podowiadywali sie cos o FOrmat4, niewiele wiem o tych maszynach,ale mysle ze do tego poztrzeba juz kursu, albo minimum jakiegos szkolenia
MMacio

Powrót do CNC