_

Ślimak transportowy - projekt i obliczenia

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Ślimak transportowy - projekt i obliczenia

Postprzez Gorthin » lip 02, 2015 19:59

Witam,
może ktoś tu się spotkał lub projektował i obliczał ślimaki transportowe. Chodzi mi o coś w tym stylu:
Obrazek

Szukam jakiejś konkretnej literatury jak policzyć takiego ślimaka. Chciałem do szkoły coś takiego na zajęcia policzyć. Chciałbym na przykład aby taki ślimak przetransportował mi jakąś butelkę. Ktoś może poratuje literaturą? Jak się do tego zabrać, jakie średnice, jakie wycięcia w wałku, jakie pochylenie, jak ma wyglądać spirala na takim wałku. Albo np jak zrobić odstęp czasowy transportu na takim ślimaku, tzn wiecie zaczyna się od cieńszej spirali, a potem coraz grubsza, jak policzyć jaka będzie różnica w czasie? Ktoś może coś na ten temat wie?
Gorthin

Re: Ślimak transportowy - projekt i obliczenia

Postprzez gambolo » lip 03, 2015 11:44

podejrzewam że z wiedza teoretyczną będzie ciężko - raczej w książkach masz typowe przykłady ślimaków do transportu materiałów sypkich

wiedza praktyczna raczej nieosiągalna bo to jednak tajemnice firm są

http://www.profilex.com/oferta/czesci-d ... imaki.html

https://www.youtube.com/watch?v=j4I5o9ssvpg
gambolo

Re: Ślimak transportowy - projekt i obliczenia

Postprzez Gorthin » lip 07, 2015 20:34

Dzięki za linki.
Gambolo, dokładnie o takie ślimaki mi chodzi. Ale widzę, że to duża tajemnica poliszynela, bo nic znaleźć nie można. Jak policzyć kinematykę. Narysować, to druga rzecz, z tą problemu nie powinno być. Ale jak policzyć, jaki ma być skok, aby obróciło taką butelkę o 90deg. Tego właśnie nie mogę znaleźć.

No nic będę szukał dalej, może w końcu coś szarpnę z tego tematu.
Gorthin

Powrót do Warsztat