_

Linia produkcyjna

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Linia produkcyjna

Postprzez arold » paź 23, 2015 16:40

Witam, mam do zrealizowania projekt, a konkretniej zamodelowanie układu części lini produkcyjnej środków kosmetycznych. Chodzi o mechanizm który będzie obracał ampułki zawsze otworem do góry. Umownie ustaliłem że będzie jakiś zsyp w formie leja lub bęben, następnie poziomo ampułki będą układane i wpadały do pojedyńczego podajnika. Tutaj problem, szukam prostego sposobu na to, aby maszyna rozróżniała gdzie jest dół a gdzie góra ampułki i układała je do późniejszego nalewania ;) pozdrawiam
arold

Re: Linia produkcyjna

Postprzez gambolo » paź 24, 2015 10:43

mozesz wrzucic sensor ktory wykrywa ze nakretka nie jest odwrocona i zwraca ja z powrotem do bebna

https://www.youtube.com/watch?v=ez7Ri3w40tY
gambolo

Postprzez CFA » lis 02, 2015 22:18

arold napisał(a): mechanizm który będzie obracał ampułki zawsze otworem do góry

Poszukaj firm zajmujących się automatyzacją produkcji lub maszynami do pakowania - jak szukam sobie klientów, to znajduję wiele takich filmików na stronach producentów maszyn (niemieckich). Firmy oferują minilinie i sekcje transportowe do pozycjonowania części produkcyjnych - ustawianie śrubek, nakrętek itp - albo ustawianie losowe i zrzut wykrytych nieprawidłowo ustawionych albo sortowniki czy naprowadzacze, które poprzez kolejne ślimaki, rolki, zderzaki ustawiają sztuki tak jak potrzeba. Ja nie wiem jak to się nazywa po polsku, ale po niemiecku Zuführtechnik/Sortiertechnik i tym hasłem szukaj. Część z tych rozwiązań to gotowe moduły, które tylko nieznacznie producent modyfikuje w zależności od potrzeb.
Niektóre (tych większych firm) objęte ochrona patentową. Co do zasady działania, to nie podpowiem, bo choć jestem z wykształcenia konstruktorem, to nie interesowało mnie jak to działa, tylko jak zrobić detale do tego.
Poza tym dobry konstruktor powinien sobie poradzić i bez oglądania filmików :-)
CFA

Postprzez gambolo » lis 03, 2015 08:37

CFA napisał(a):

to pojecie bardzo rozmyte - dobry konstruktor
w takich układach sam konstruktor to jednak mało bo np. przy rozwiązaniu jak z filmiku gdzie masz rozpoznawanie obrazu nakrętki i szybka bramkę sprężonego powietrza potrzebujesz jeszcze do tego dobrego automatyka i dobrego programistę :)
gambolo

Postprzez CFA » lis 03, 2015 09:01

gambolo napisał(a):
CFA napisał(a):

to pojecie bardzo rozmyte - dobry konstruktor
w takich układach sam konstruktor to jednak mało bo np. przy rozwiązaniu jak z filmiku gdzie masz rozpoznawanie obrazu nakrętki i szybka bramkę sprężonego powietrza potrzebujesz jeszcze do tego dobrego automatyka i dobrego programistę :)

Nic nie jest rozmyte :) . Dobry konstruktor znajdzie zawsze rozwiązanie mechaniczne, automatykowi czy programiście powierzy jedynie realizację swoich pomysłów. Bo detektor czy sterowanie dmuchawką to przecież tylko realizacja pomysłu konstruktora, nieprawdaż? :-)
CFA

Postprzez skoti22 » gru 17, 2015 20:52

a cos na bazie kapslarki? ja taka zrobilem do zwyklych nakretek i dziala bezproblemowo
skoti22

Powrót do Warsztat