_

Lisp->Dcl->Image_tile->modyfikacja zawartości

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Lisp->Dcl->Image_tile->modyfikacja zawartości

Postprzez MarcinP » lut 20, 2006 01:24

Witam
Pracuje nad okienkiem dialogowym, w którym byłby tworzony na bieżąco podglad rysunku - tzn wewnatrz wycinka Image. Jako, że póki co pracuje wyłacznie w Lispie (nawet bez dostępu do VLispa - Intellicad), nie bedzie to proste. Wiem na pewno, że wycinek IMAGE obsługuje obrazki w formacie slajdów ACADA - *.sld.
Zatem mam nastepujace pytania:

1. Czy jest mozliwe utworzenie za pomocą LISPU slajdu? jesli tak, to jak?

2. W czasie tworzenia slajdu chcialbym "wygasic" chwilowo wszystkie nie interesujace mnie obiekty rysunkowe - zeby nie zaciemniły podgladu - jak to zrobic

3. Jak z poziomu lispa (bez uzycia "Command") ustawic widok na potrzeby wykonania slajdu (wycentrować i dopasować skalę do interesujacych mnie elementów rysunku), a nastepnie powrócić do pierwotnego widoku ekranu roboczego.

4. Czy sa jakies zmienne systemowe, za pomoca których mozna z poziomu lispa sterować widokiem - zmieniac skalę, centrowanie, ew kąt obrotu?

5. Czy ma ktos inne ciekawe pomysły na Aktywne wypełnianie wycinków typu Image, Image_button w okienkach DCL?

Za wszelkie rady z góry dziekuje
Marcin
MarcinP

Re: Lisp->Dcl->Image_tile->modyfikacja zawartości

Postprzez Zbyszek77 » lut 20, 2006 13:41

Witam,

1. tak można utworzyć slajd za pomocą LISP
(command "wslajd" nazwa_slajdu_plus_ścieżka)
2. tutaj propozycja aby skopiować na osobną warstwę interesujący nas obiekt a pozostałe warstwy wyłączyć na czas tworzenia slajdu
3. bez "command" może być trudno, bo zmienne systemowe jak
"viewsize"
"viewctr"
"screensize"
są tylko do odczytu, ale moża dzięki tym danym wykonać odpowiedni "_zoom"... (w AutoCAD 2006 najlepiej "zoom" "object" i po sprawie, w IntelliCAD nie wiem czy jest alternatywa)
4. nie znam niestety
5. może jak nie LISP, to utworzyć jakiś prosty skrypt?

pozdrawiam
Zbyszek[/url]
Zbyszek77

Re: Lisp->Dcl->Image_tile->modyfikacja zawartości

Postprzez MarcinP » lut 20, 2006 17:57

dzieki
MarcinP

Powrót do Forum CAD