_

[Advanced Multi-Physics Simulation] nowy system do obliczeń

Forum o CAE.

Re: [Advanced Multi-Physics Simulation] nowy system do oblic

Postprzez velaskez » cze 02, 2015 12:21

DarkIce napisał(a):Witam,
Drogi użytkowniku "velaskez" mam pytanie odnośnie map naprężeń które przesłałeś.
Jeżeli belka jest w pełni unieruchomiona to jakim cudem pojawiają się naprężenia tylko na górnej części belki. ?
A ja mam prośbę do Pana taki mały test proszę użyć nie 5 ale 10 elementów typu TETRA10 i z miła chęcią zobaczę wynik tej wielkiej trójcy.

Rozumiem Pana podejście że sprawdza Pan program pod kątem 4 elementów, ale jakie to ma znaczenie dla doświadczonego użytkownika ? Wdg mnie nie ma praktycznie żadnego. I dlaczego przyjmujemy +/- 10% ? ponieważ NEI w tym zakresie się łapie ? a może przyjmijmy +/- 3% ?

Bo wyświetlony jest wynik tylko dla rozciągania. Jeśli chcesz mogę tu wrzucić wynik dla SigmaXX i będzie widać i rozciąganie i ściskanie.
Jak mam użyć siatki TETRA na obiekcie 2D? Bo to jest nowość.
Nie pracuję, ani nie testowałem tego na NEi, proszę nie robić insynuacji na podstawie mojej stopki.

Dla doświadczonego obliczeniowca znaczenie ma całkiem spore. Wystarczy trochę krzywoliniowa powłoka i trochę skośne quady i nie jestem w stanie zweryfikować wyników. To na jakiej podstawie mam program uznać za poważny? Przecież nie chodzi o generowanie ładnych wizualnie obrazków.
velaskez

Poprzednia strona

Powrót do CAE