_

Obracanie atrybutów w bloku dynamicznym (flip)

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Obracanie atrybutów w bloku dynamicznym (flip)

Postprzez juliad » sie 08, 2019 11:26

Hej, mam problem z atrybutami w bloku dynamicznym.
W bloku mam dwa atrybuty w odpowiedniej kolejności. Po dodaniu akcji flip atrybuty obracają się, ale ich kolejność się zmienia. Chciałabym żeby pozostała taka sama.
Konkretnie chodzi o blok dynamiczny z drzwiami. Drzwi w pierwszym położeniu mają oznaczenie przeciwpożarowe (np.) EI 60. Po akcji flip napis zmienia się na 60 EI, a chciałabym żeby pozostało EI 60.
"EI" i "60" są osobnymi atrybutami ze względu na to, że chciałabym aby program przy wstawianiu bloku pytał mnie jedynie o liczbę, a nie całą treść z "EI". "EI" jest atrybutem Constant.
Oczywiście problem rozwiązuje się gdy jest jeden atrybut, który cały wpisuje się ręcznie (łącznie z "EI"), ale chciałabym tego uniknąć.
Czy może jest inny sposób na to żeby w atrybucie "EI" było stałe i dopisywało się do niego liczbę?

Z góry dzięki za pomoc :D
juliad

Powrót do AutoCAD