_

Potrzebuję pomocy przy wielokrotnym wprowadzaniu danych!

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Potrzebuję pomocy przy wielokrotnym wprowadzaniu danych!

Postprzez taimurhilas8 » sie 08, 2020 14:54

Witaj!

Małe tło - mam bardzo słabe umiejętności związane z programem AutoCAD, których się nauczyłem i używam tylko do wykonywania swojej pracy. Przygotowałem plany ogrodzenia i plany miejsc dla bardzo małych projektów budowlanych. Nie wymaga żadnego mistrzowskiego wykorzystania programu AutoCAD ani zrozumienia jego wewnętrznych mechanizmów. Muszę więc głównie sporządzać rysunki domów, sprawdzać wymagania miasta, aby modyfikować kody i objaśnienia oraz zamieniać bloki informacji w zależności od używanego sprzętu.

Projekty, które wykonuję, są małe i szybkie, zwykle trwają około 30 minut. Ale są one pełne niektórych zbędnych wpisów danych, wymiennych tabel, wymiennych bloków tekstu itp. Zastanawiałem się, czy istnieje lepszy sposób wprowadzania szczegółów i automatycznego wypełniania, a jednocześnie jest wystarczająco wszechstronny, aby zrobić małe zmienia tekst i format bez zepsucia wszystkiego.

W przeszłości próbowałem połączyć pliki dwg z arkuszem kalkulacyjnym, który był pomocny przy autouzupełnianiu wielu informacji, ale potem łącze referencyjne musiało być ciągle odświeżane z jakiegoś powodu i wszystko po prostu nigdy się nie udało.

Bawiłem się korzystaniem z rzutni w każdym miejscu, więc każda zbędna informacja „szukała” danych w tym samym miejscu. Ale ponieważ muszę często przenosić rzeczy, aby dostosować się do różnych formatów i wymagań dla miast, okazało się to również koszmarem.

Tak więc obecnie mam ten duży, brzydki szablon główny, który ma wszystkie te bloki i odniesienia, które można zamienić, i nadal muszę wprowadzać i wielokrotnie zmieniać małe fragmenty tekstu w każdym projekcie. Więc wydaje mi się, że spędzam cały swój czas na wprowadzaniu drobnych danych, a nie na wykonywaniu moich prac projektowych / inżynierskich. Mimo że prace są szybkie, wydaje się, że musi być lepszy sposób!
Ostatnio edytowany przez taimurhilas8, sie 09, 2020 11:58, edytowano w sumie 1 raz
taimurhilas8

Re: Potrzebuję pomocy przy wielokrotnym wprowadzaniu danych!

Postprzez piotrekm13 » sie 08, 2020 23:11

Noo...
Nie jest lekko...
piotrekm13

Postprzez Tyomex » sie 15, 2020 16:03

To nie są tanie rzeczy.
Tyomex

Postprzez kruuger » sie 21, 2020 09:13

moze jakis sheet set manager i baza w pliku dst?
k.
kruuger

Powrót do AutoCAD