_

Praca inżynierska wybór tematu

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Praca inżynierska wybór tematu

Postprzez huberts15 » mar 07, 2015 22:12

Witajcie!

Z góry wybaczcie mi, jeżeli napisałem to w złym dziale, ale pasował mi on tutaj najbardziej :D

Stanąłem przed wyborem tematu pracy inżynierskiej, mam kilka typów, moje zainteresowania to motoryzacja. Osobiście chciałbym kiedyś pracować jako konstruktor, typowy rzemieślnik, czyli dostawać zadanie i je realizować. Wybór tematów mam bardzo szeroki, bo oscyluje w tematyce eksploatacji, modernizacji pojazdów i maszyn.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, jako że pracujecie w zawodzie, być może moglibyście podsunąć jakiś temat, ewentualnie zagadnienie. W co warto "wejść" żeby kiedyś dostać zatrudnienie.

Serdecznie dziękuje za odzew i pozdrawiam prosto z IMiRu krakowskiego AGH ;)
huberts15

Re: Praca inżynierska wybór tematu

Postprzez Lucek Mostowiak » mar 08, 2015 13:31

Ja z ciekawości zapytam u kogo piszesz tą pracę.
"Chciałem dobrze" - A. Hitler
Lucek Mostowiak

Postprzez huberts15 » mar 08, 2015 16:43

Właśnie mam teraz wybór i zastanawiam się do kogo uderzyć, po głowie chodzą mi:

dr inż. Maziarz
dr inż. Worsztynowicz
dr inż. Zachara
huberts15

Postprzez Lucek Mostowiak » mar 08, 2015 18:38

Nr 1 to legenda - co pewnie wiesz.
Jak jesteś ambitny i chcesz zrobić projekt który ktoś weźmie do ręki i wykona to na pewno on.
"Chciałem dobrze" - A. Hitler
Lucek Mostowiak

Postprzez huberts15 » mar 08, 2015 20:03

Najchętniej wszedłbym w projekty jakiś silników, układy chłodzenia, układy dolotowe, ale patrząc na nasz rynek to w sumie fabryki są, ale konstruktorzy są w Niemczech (np. VW Motor Polska w Polkowicach) i raczej jest to mało przyszłościowe.

Gdzieś tam w środku myślę o dr Maziarzu, bo wydaje mi się, że mógłbym się czegoś nauczyć, a taki jeden porządny projekt może w życiu dużo dać, osobiście chodzą mi po głowie jakieś wywrotnice do wagonów, samochodów. W sumie nie wiem co w przemyśle jest potrzebne, co można by było wymyślić :D
huberts15

Postprzez gambolo » mar 08, 2015 20:22

Podejdz do form z okolicy/sąsiednich miast i popytaj czy nie potrzebują jakiego problemu rozwiązać. Często firmy maja koncepcje zmiany/optymalizacji np. produkcji tylko nie ma czasu na tym popracować. Możesz złapać ciekawy temat a przy okazji zdobyć wejście do firmy(kontakty i wiedza) a jak problem rozwiążesz to i nawet prace masz.
gambolo

Postprzez velaskez » mar 09, 2015 01:32

A ja kolegę zmartwię trochę. Pracodawca generalnie ma gdzieś tytuł pracy inżynierskiej. Może zapyta, i odpowie "A...fajnie". Nie ma zagadnień pracy powodujących lepszy start :D Raczej potraktuj to jako jedną z ostatnich prac, gdzie możesz sobie pofolgować i zrobić to co Cię interesuje, albo coś co chcesz poznać. Na pomoc promotora też wielką nie licz.
U nas teraz sporo z węglem jest. Projekty ram rowerowych, kasków, obręczy samochodu, motocykla z włókna węglowego. No wszystko co sobie wymarzysz możesz pisać. Promotor wcale się nie musi na tym znać.
Pamiętam był u nas na uczelni jeden facet, co pisał o produkcji katan (mieczy), i wiedzę zbierał od 3 ludzi, którzy się w Polsce na tym znają. Na uczelni nikt dogłębnie tematu nie znał :lol:
velaskez

Postprzez RoboErto » mar 30, 2015 16:03

Usiłowałem wcześniej dodać komentarz, ale chyba jakieś problemy z netem mam bo wszystko mi poznikało :(
Praca o katanach to dopiero szaleństwo! Ale to prawda, że pracodawca w nosie będzie miał temat pracy. Dlatego dobrze napisać o czymś co właśnie interesuje piszącego, a nie na siłę pisać o czymś co może wydawać się „użyteczne”…
RoboErto

Powrót do Warsztat