_

Projekt kanału indykatorowego

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Projekt kanału indykatorowego

Postprzez kuba.osa15 » mar 20, 2015 17:18

Witam,
piszę pracę dyplomową inżynierską i mam za zadanie połączyć przestrzeń roboczą w cylindrze sprężarki z przetwornikiem ciśnienia, co pozwoli na wykreślenie wykresu indykatorowego. Narazie skupiłem się na rozwiązaniu problemu poprzez wydrążenie kanału w ścianie cylindra i połączenie przetwornika poprzez króciec z kolanem (kolano jest niezbędne w przypadku zamontowania czujnika przez ścianę cylindra ze względu na wagę przetwornika i konieczność umiejscowienia go prostopadle do podłoża).
Pytanie nr 1 : Czy owe kolano w króćcu może w jakiś sposób zafałszować wyniki pomiarów? Czy króciec powinien być prosty?
Pytanie nr 2: Czy to rozwiązanie w ogóle ma sens? Chodzi mi o to, że w pewnym momencie (moim zdaniem) tłok w górnym martwym położeniu zacznie zasłaniać wydrążony otwór w ścianie cylindra i uniemożliwi pełny dopływ powietrza do przetwornika i w rezultacie przetwornik nie zmierzy ciśnienia w jego pełnym zakresie.
kuba.osa15

Re: Projekt kanału indykatorowego

Postprzez MYCA » mar 20, 2015 20:32

:D Witam,

kazda "martwa" przestrzen (objetosc) sfalszuje wynik ---> nalezy ja ograniczyc do minimum. Ciezar przetwornika nie ma tu znaczenia - on nie musi "wisiec" na cylindrze sprezarki. Otwor w glowicy i przewod (rurka a nie rura) jako kompensator drgan i przemieszczen zalatwia sprawe.
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez kuba.osa15 » mar 21, 2015 12:46

Jak mam rozumieć różnicę między rurką a rurą? Chodzi o wymiary, czy materiał?
kuba.osa15

Postprzez MYCA » mar 21, 2015 21:40

:D Witam,

chodzi tylko i wylacznie o objetosc (przestrzen szkodliwa) - im mniejsza tym lepiej.

http://www.ip.simr.pw.edu.pl/sites/defa ... _m_pom.pdf
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Powrót do Warsztat