_

Projekt suwnicy - uprawnienia

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Projekt suwnicy - uprawnienia

Postprzez jednaczu » sty 21, 2015 22:17

Witam serdecznie.

Posiadam tytuł magistra inżyniera mechaniki i budowy maszyn. Moje pytanie dotyczy konstrukcji stalowych.

W jakim zakresie mogę projektować konstrukcje stalowe? Czy np do projektu suwnicy lub konstrukcji stalowej hali potrzebne są mi jakieś dodatkowe uprawnienia?

Pozdrawiam dziękuję za pomoc
Trust Me, I'm an Engineer....
Wykonuję tanio obliczenia i rysunki z PKM - wały, reduktory, sprzęgła itp. Info na jednacz@gmail.com
jednaczu

Re: Projekt suwnicy - uprawnienia

Postprzez dar1 » sty 21, 2015 23:11

jednaczu napisał(a):Witam serdecznie.

Posiadam tytuł magistra inżyniera mechaniki i budowy maszyn. Moje pytanie dotyczy konstrukcji stalowych.

W jakim zakresie mogę projektować konstrukcje stalowe? Czy np do projektu suwnicy lub konstrukcji stalowej hali potrzebne są mi jakieś dodatkowe uprawnienia?

Pozdrawiam dziękuję za pomoc

No niestety w naszym kochanym kraju musisz mieć uprawnienia budowlane coby zaprojektować konstrukcje hali stalowej.co do suwnicy to do części budowlanej czyli torowisko (jest to część konstrukcji hali ) tez musisz mieć uprawnienia budowlane.No chyba że Ty zrobisz projekt a ktoś za kasę Ci to podbije pieczątką...

co do samej suwnicy oczywiście możesz to zaprojektować ale musisz mieć firmę która da znak CE na całe urzadzenie,przeprowadzi odbiory w UDT
dar1

Powrót do Warsztat