_

Rozwój w trakcie studiów- ENERGETYKA.

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Rozwój w trakcie studiów- ENERGETYKA.

Postprzez arbeiten100 » lut 13, 2013 16:53

Witam. Obecnie jestem na drugim roku energetyki na Politechnice Śląskiej. Temat tworzą, ponieważ już chciałbym myśleć o przyszłej pracy, tzn. teraz chciałbym wykonywać czynności, które w późniejszym czasie zaowocowałyby dobrą pracą.

Przede wszystkim teraz zastanawiam się nad corocznymi praktykami, począwszy od tych wakacji. Jestem skłonny odbywać praktyki nawet przez trzy miesiące.

Wiem również, że mile widziane w oczach przyszłego pracodawcy będą różnorakie uprawnienia/pozwolenia związane z moim kształceniem. Jakie uprawnienia wyrobić, aby było później łatwiej ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Czy jak będę chciał zrobić uprawnienia podczas studiów, to czy będę je posiadał w pełnym zakresie, czy w ograniczonym?

Co do praktyk, to gdzie najlepiej by je odbyć? Myślałem o Elektrowni Rybnik. Kiedyś mieli oni staże, a o praktyki będę dzwonił się pytać. A może jakaś inna firma? Zastanawiam się jeszcze nad "Energoprojektem Katowice".

Zupełnie nie orientuję się, gdzie może mieć pewną i dobrą fuchę za nie byle jakie pieniądze. Rozumiem, że teraz rządzą znajomości, ale mimo wszystko dobrych specjalistów także potrzebują.

Spotkałem się również z przypadkami, że student po odbyciu praktyk w danej firmie, po ukończeniu studiów otrzymał telefon z ofertą pracy w spółce, w której pracował.

Jestem ze Śląska z Gliwic, więc czy moglibyście mi doradzić przede wszystkim w sprawie praktyk i uprawnień. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
arbeiten100
 
Posty: 22
Dołączył(a): mar 10, 2012 12:02

Powrót do Off topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników