_

skręcanie blach

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

skręcanie blach

Postprzez arm » sty 30, 2015 12:03

Witam.
Muszę wykonać część przedstawioną na rysunku poniżej.
Obrazek
Niestety nie mam bezpośredniego dostępu do frezarki a i znajomi mówili mi że frezowanie tego jest pracochłonne i lepiej było by to pospawać, ale to z kolei spowoduje odkształcenia itp.
Element nie będzie obciążony jakimiś bardzo dużymi siłami max 100N w każdej z osi xyz.
Pomyślałem sobie że może wyciąć z blachy trzy elementy wywiercić w nich otwory i skręcić je śrubami ???
Czy miało by to jakiś sens i jest opłacalne?
arm

Re: skręcanie blach

Postprzez topinż » sty 30, 2015 12:25

Wiesz sens może i ma, może i jest opłacalne, amoże nie ma i nie jest opłacalne.
Po pierwsze trzeba by było wiedzieć, jakie zastosowanie ma ta część. Z jakiego materialu ma być. Jakie dokładności wymiarów, chropowatości. A szczególnie jaka ilość.
jak jedna sztuka, to nie ma co herezji żadnych wyprawiać i trzeba iść do pana Zenka , co frezarkę ma i frezować.
Koszt to ma tu jakieś zastosowanie przy wprodukcji przynajmniej dziesiątek takich części.
Pojedyńcze części i tak trzeba jakoś zrobić. Jak dokładności jakieś sensowne i chropowatości też, to laser odpada, może woda, ale tak czy inaczej 1 kompelt to porażka. Potem trzeba wietcić, gwintować, pewnie jakieś pogłębienia pod łby śrub zrobić.
Co do spawania, to wcale nie jest tak że mocno to poskręca, zależy jak i kto pospawa. Pytanie też jest takie, co to znaczy "mocno". Materiału jest sporo w stosunku do potzrebnej grubości spoiny, Bo jak ma to być obciążone tak jak piszesz to tak na prawdę trzeba tylko trochę przypstrykać.
topinż

Powrót do Warsztat