_

[ANSYS] Sprężyna

Forum o CAE.

[ANSYS] Sprężyna

Postprzez funkyjoint » maja 28, 2013 18:06

Witam.

Mam problem, wiem, że istnieje taka możliwość, by połączyć KP w ten sposób, że siła działająca na jeden punkt powoduje równomierne ugięcie wszystkich połączonych KP. Nie wiem czy zrozumiale to tłumaczę, chodzi o przyłożenie siły do sprężyny, a jak wiadomo sprężyna nie ma środka, w którym można by było przyłożyć tę siłę tak, by uginała się równomiernie. Zatem chcę powiązać ze sobą te punkty aby siła przyłożona w w jednym KP końca tej sprężyny nie powodowała większego ugięcia jednej połowy sprężyny od drugiej, a co za tym idzie nie powodowała wyboczenia przy sile, dla której nie powinno to nastąpić.

Liczę na pomoc :)
funkyjoint

Re: [ANSYS] Sprężyna

Postprzez thermtrans » maja 29, 2013 02:45

KP-??? Skróty należy wyjaśniać gdzieś w poście żeby było jasne o co chodzi.

Do pytania - chodzi o Retained Node - nadajesz punk MASTER i punkt/punkty SLAVE. Działa to tak że po przyłożeniu do węzła MASTER siły, momentu, przemieszczenia.......... itp. itd węzłu oznaczone jako SLAVE będą podążać za węzłem MASTER. Może to być również rozwiązane na poziomie goemetrii a program sam potem poukłada odpowiednio węzły.
SLAVE to może też być krzywa, powierzchnia..... zależnie od programu. Jak jest w Antku, sam poszukaj, najlepiej zacząć od dokumentacji.
Pozdrawiam, ThermTrans

MES, CFD, wytrzymałość materiałów, hydromechanika, mechanika, termodynamika.
thermtrans

Re: [ANSYS] Sprężyna

Postprzez funkyjoint » maja 30, 2013 01:55

Dzięki za podpowiedź. Poszukam takiej opcji :)
funkyjoint

Powrót do CAE