_

[NX 7.5]Symulacja odkształceń przedmiotów podczas toczenia

Forum o CAE.

[NX 7.5]Symulacja odkształceń przedmiotów podczas toczenia

Postprzez aleks » kwi 02, 2013 22:49

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Piszę do Was ponieważ mam spory problem i liczę na jakąkolwiek pomoc z Waszej strony.
Piszę pracę magisterską na temat:
Opracowanie i implementacja algorytmu do symulacji odkształceń przedmiotów obrabianych w
procesie toczenia przy wykorzystaniu modułu Advanced FEM / Simulation aplikacji NX Siemens.

Już wiele godzin spędziłam ucząc się tego modułu w NX-ie i nic konkretnego nie znalazłam. Problem polega na tym, że owszem program NX oferuje bogate zaplecze dotyczące analizy MES, ale jak dotąd spotkałam się tylko z możliwością takiej analizy przedmiotów już zaprojektowanych np w programie NX lub złożeń. Nigdzie nie ma literatury czy też tutoriali, na temat zastosowania programu NX do symulacji odkształceń przedmiotów obrabianych podczas obróbki np skrawaniem.

Już tak zabłądziłam w poszukiwaniach, że zaczęłam się zastanawiać czy taka symulacja (jaką można wykonać np w programie ABAQUS) jest możliwa do przeprowadzenia w NX-ie??

Jakakolwiek pomoc będzie dla mnie bardzo cenna i z góry za nią dziękuję.

Pozdrawiam, Ola
aleks

Re: [NX 7.5]Symulacja odkształceń przedmiotów podczas toczen

Postprzez velaskez » kwi 03, 2013 12:26

A do tego to przypadkiem nie trzeba użyć Nastrana? On ma solver, który będzie w stanie policzyć nieliniowe zachowanie materiału jak i kontaktu przy obróbce mechanicznej. Może FEMAP? http://www.plm.automation.siemens.com/e ... ndex.shtml Nie znam się aż tak dobrze na produktach Siemens, żeby Ci dokładnie powiedzieć w czym to robić.
velaskez

Re: [NX 7.5]Symulacja odkształceń przedmiotów podczas toczen

Postprzez aleks » kwi 03, 2013 12:48

Witam,

W takim razie sprobuje posiedziec w NX Nastran. Moze to przyniesie jakis skutek.
W kazdym razie jezeli ktokolwiek bylby w stanie mi pomoc, nadal czekam na jakies propozycje z Waszej strony.
A przedmowcy dziekuje za odpowiedz!

Pozdr,
Ola
aleks

Powrót do CAE