_

tani uzywany ploter atramentowy A0

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

tani uzywany ploter atramentowy A0

Postprzez miki » cze 21, 2012 16:34

Witam,

Korzystając z Państwa doświadczeń z ploterami atramentowymi chciałbym się dowiedzieć jakie byście proponowali mi do zakupu.

Szukam czegoś raczej z dolnej półki, bo i wymagania nie są zbyt wygórowane:

- Druk spod ACAD 95% wydruków
- 50-70% cz/b, reszta cz/b + kolor (kreski, płaskie wypełnienia, gradienty - grafika nie zdjęcia)
- nie musi być demonem szybkości
- bezawaryjność i tania eksploatacja mile widziana
- do druku ok 30-50m2 miesięcznie

Zastawiałem się nad dość leciwym HP designjet 450c lub hp designjet 750 (mają te same cartrige), ale nie mam bladego pojęcia jak one się sprawują, na co zwrócić uwagę przy zakupie? czy własnie któryś z nich byście polecili? czy raczj coś innego np droższy (droogi!) hp designjet 1050.

Obstawiam hp bo maja zintegrowane tusze z głowicami i jak coś zaschnie to mozna łatwo i szybko po prostu wymienić cały cartrige - boję się że jak głowica zintegrowana to może zaschnąć po np 2 miesięcznym przestoju

pozdrawiam,
Mikołaj
zuch chłopak ;D ..a wodzirej na wczasach...
miki

Re: tani uzywany ploter atramentowy A0

Postprzez adam_M » cze 22, 2012 09:39

450 C mieliśmy we firmie i napewno były problemy z drukiem w win7 @64 bit, na viście też, na xp chodziło jako tako, to stary leciwy ploter a wsparcie hp ze strony sterowników .... masakra , wiem , że udało nam sie uruchomić na win7 ale sterowniki były kombinowane coś podmieniane z xp@64 en .... a tak poza tym to ploter ok, troche wolny, i bez updatu ram baardzo często gubił pliki przy transferze ( wydrukował połowe rysunku, albo przechodził w " wolny tryb" ) na systemach xp w zwyż, z tego co pamientam do windowsa 2000 nie było z nim problemów powyżej zawsze "coś" mu nie pasowało
adam_M

Postprzez miki » cze 22, 2012 09:55

Dzięki za cenne wskazówki i uwagi odnośnie 450c. Ważne, że piszesz, że sam sprzęt raczej bezawaryjny, a problemy ze sterownikami mozna 'obejść' stawiając jakiegoś kilkunastoletniego kompa obok jako 'serwer druku' z np win 98 lub czymś takim myślę, dzięki też za info o ramie.. czyli te podstaowe 4mb pewnie moga być niewystarczające..

Jeśli ktoś jeszcze miałby się ochotę podzielić swoimi wraznieniami odnośnie tego samego modelu lub innego, równie archiwalnego - byłbym wdzięczny!

pozdrawiam,
Mikołaj
zuch chłopak ;D ..a wodzirej na wczasach...
miki

Postprzez macofie » cze 27, 2012 08:44

Witam,
od pewnego czasu zajmuję się urządzeniami drukującymi segmentu CAD/GIS.
Z doświadczenia wiem że z ploterami używanymi nie do końca jest tak jak piszą na niektórych aukcjach.
wszystko jest ok do póki krótka gwarancja rozruchowa się nie skończy.
Znając rynek ploterów osobiście uważam że pchanie się w używki wiąże się docelowo z późniejszymi kosztami.
Myslę że najlepszym sposobem byłby poczekanie i kupienie nowego rozwiązania na gwarancji producenckiej.

Co do stawiania starego plotera na starym kompie - też mocno bym się zastanowił, choćby pod kątem czy stać nas na długie buforowanie plików i bardzo wolne wydruki.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nowego rozwiązania zachęcam do kontaktu. W swojej ofercie posiadam plotery HP, Canon, Epson.

Pozdrawiam
macofie
gg.: 26129662
macofie

Postprzez cadesigner@o2.pl » sie 12, 2012 21:45

warto sie rozejrzec za OCE 9000 czy jakos tak na allegro napewno sa
cadesigner@o2.pl

Postprzez MyszkaMiki » sie 31, 2014 12:56

No ja polec Ci sklep plo-ter.pl Moim zdaniem lepiej mieć nówkę i dobry serwis niż uzywany sprzęt. Ale tak czy siak możesz przejrzeć rózne modele tam:)
MyszkaMiki

Powrót do Hardware