_

TopSolid Wood 6.19 nowości

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

TopSolid Wood 6.19 nowości

Postprzez TopSolutionPL » mar 30, 2018 15:32

]Już wkrótce pojawi się nowa wersja programu do projektowania i produkcji mebli TopSolid Wood CAD/CAM 6.19. Jest to dobrze znane i wdrożone rozwiązanie w polskim świecie meblarskim. W poniższym poście, chcielibyśmy Wam przedstawić najciekawsze nowości w tegorocznej wersji naszego oprogramowania:

1. Projektowanie Paneli dekoracyjnych
Za pomocą nowej funkcji możemy w szybki sposób wygenerować panel dekoracyjny, bez konieczności szkicowania wszystkich otworów. TopSolid generuje losowe punkty w obrębie określonego obszaru.

Obrazek
Generowanie losowych punktów, w obrębie obszaru

Obrazek
Losowe generowanie pozycji, długości, kąta obrotu kanałka.

TopSolid Wood daje również możliwość zastosowania triangulacji, czyli rozbicia bardziej złożonych obiektów na trójkąty oraz diagramu Woronoja.

2. Elementy dekoracyjne plecionka/przeplatanie
TopSolid w wersji 6.19 umożliwia nam tworzenie tzw. przeplatanek, które definiowane są na podstawie szkicu wielokąta, ponadto daje nam możliwość modyfikowania wysokości pętli (minimalna i maksymalna) oraz jej parametrów (otwarta / zamknięta) za pomocą suwaków.
Obrazek

3. Cięcie ukośne komponentów na krzywej
Pojawił się nowy sposób zacinania komponentów sterowanych krzywą
Obrazek

4. Dodanie definiowanej strefy rozmycia
Obrazek

5. Jeszcze bardziej uproszczone dodawanie laminatu
Podczas tworzenia lub edycji panelu, można bezpośrednio klikać na strzałki, co pozwala na łatwe dodanie lub usunięcie laminatu.
Obrazek

6. Usuwanie propagowanych elementów
W najnowszej wersji TopSolid Wood daje nam możliwość usuwania poszczególnych elementów, które wstawione zostały jako propagacja. W poprzednich wersji mogliśmy usuwać jedynie całe propagacje.
Obrazek

7. Lista kolizji w module CAM
Lista kolizji w Wood CAM jest wyświetlona w dodatkowym oknie, zaznaczenie linii wskazującej kolizję, powoduje podświetlenie odpowiedniego fragmentu ścieżki na czerwono
Obrazek

8. Zliczanie takich samych wzorów na Nestingu
Moduł do Nestingu potrafi teraz zsumować identyczne wzory rozkroju i podać ich krotność. Dzięki takiemu zabiegowi w module CAM generujemy jeden program, który następnie wykonujemy kilkukrotnie na CNC.
Obrazek

9. Udoskonalenie skryptów
Dodano nowe funkcje w mechanizmie skryptów m.in. automatyczne generowanie nestingu, etykiet i multimachiningu z nestingu.

Obrazek

10. Trzymanie małych elementów w Nestingu
TopSolid obsługuje jeszcze lepiej wycinanie wstępne np. dla małych elementów w nestingu. Można teraz synchronizować pozycje mostków na dwóch sąsiednich elementów
Obrazek

11. Zachowanie usłojenia w Nestingu
Dla elementów z projektu które wymagają kontynuacji usłojenia możemy zdefiniować „klaster”. Klaster będzie wstawiany w nesting jako jeden element
Obrazek
Obrazek

12. Optymalizacja kolejności wierceń
Usprawniony został algorytm optymalizujący kolejność wiercenia otworów. Otwory są lepiej optymalizowane na wszystkich bocznych powierzchniach elementu

Obrazek
TopSolutionPL
 
Posty: 2
Dołączył(a): mar 06, 2018 12:38

Powrót do Forum CAD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników