Strona 1 z 1

Gdzie zaopatrywać się w sprzęt do profesjonalnych zastosowań

PostNapisane: gru 17, 2017 17:47
przez Skymar
Witam forumowiczów,
Prowadząc młodą firmę lub będąc freelancerem gdzie zaopatrujecie się w sprzęt potrzebny do pracy (projektanci CAD, graficy itd.)? Korporacja w której pracuję zgłasza się bezpośrednio do producenta. Jak jest w waszym przypadku?

Re: Gdzie zaopatrywać się w sprzęt do profesjonalnych zastos

PostNapisane: gru 19, 2017 10:13
przez gambolo
Ołówki, papier i linijki kupuję w papierniczym na rogu.

Re: Gdzie zaopatrywać się w sprzęt do profesjonalnych zastos

PostNapisane: gru 19, 2017 18:44
przez gieroy
Hej, wszystko zależy od skali przedsięwzięcia czego to dotyczy oraz przede wszystkim czy jest to jednorazowa czy cykliczna sprawa.
(na osobistych doświadczeniach nie info z ust do ust).

Jednorazowe kwestie w zasadzie szuka się kliku dostawców i wybiera najlepszego czy to pod względem ceny czy jakości towaru itd. (u mnie cena nie czyni cudów i słowo promocja nie ogłupia). tak więc tutaj najważniejsza cecha to wiedzieć co chcemy kupić: specyfikacja, parametry minimalne, model wzorcowy itd.

jeśli chodzi o elementy powtarzalne, możemy robić to na dwa sposoby:
a) robić to jak napisałem wcześniej (dla mnie jest to zbyt duża strata czasu i energii)
b) wypracować sobie przynajmniej dwóch dostawców na każdy rodzaj zamówień zaletą takiego rozwiązania jest: mamy wybór, nie tracimy niepotrzebnie czasu na szukanie itd., możemy "sprzedać" jakiś temat handlowcowi i niech szuka dla nas potrzebnej rzeczy, mam zdrowe relacje: my mamy dostawcę on ma odbiorcę.

Tak na marginesie wiem są firmy (korporacje), że za każdym razem robią przetargi czy szukają nowych dostawców ale czy to jest właściwa droga według mnie raczej nie.
Jest zbyt duże ryzyko, że ktoś może deklarować, że coś co kupujemy spełnia ale tylko jak się okazuje w wyobraźni dostawcy nasze wymagania czy założenia.

p.s. wiem, że pytanie było gdzie ale od tego jest google i telefon