Strona 1 z 1

Laptop do MES/CAD ok 4000 zł (nowy/poleasingowy)

PostNapisane: lis 23, 2019 18:16
przez marshmallow12
Cześć.

Poszukuję laptopa do MES/CAD. Projekty nie będą jakieś kosmiczne, ale nie będą też małe. Oprogramowanie używane przeze mnie to Inventor i Ansys, rzadziej AutoCAD. Wszystko w najnowszej wersji. Analizy w Ansysie to głównie statyka liniowa i nieliniowa, może jakaś termika i drgania z ilością węzłów kilkaset tysięcy. Raczej wykluczam CFD i multiphysics. Nie będę na nim grał.

Co do parametrów:
- RAM min. 16 GB, 32 byłoby super, wszystko DDR4
- procesor Intel i5 lub i7 ale raczej i7 najnowszych generacji, min. 4 rdzenie i powyżej 3 GHz
- dysk SSD m.2 PCIe, 256 GB minimum, 512 byłoby super, może jakiś opcjonalny HDD min. 512 GB
- karta graficzna - tutaj można oszczędzić, byleby nie była sama dedykowana. Czyli jakaś tańsza gamingowa z ok. 3 GB VRAM
- monitor IPS, matowy
- dobre chłodzenie

Budżet ok. 4000 zł.

Wymagania jak na taki budżet kosmiczne, więc biorę pod uwagę także opcję poleasingową. Jeżeli jednak nic nie będzie ciekawego po leasingu to zastanowię nad ścięciem niektórych wymagań do połowy tj. RAM do 8 GB (z wielkim bólem), i7 do i5, dysk do jednego SSD 256 lub 512 GB a kartę graficzną nie wiem, musiałbym sprawdzić.

Znacie jakiś sprawdzony sprzęt spełniający te wymagania? I czy wiecie z doświadczenia jak wygląda sprawa z nagrzewaniem się laptopów podczas poważniejszych obliczeń? Większość testów robionych jest pod kątem gier i mocno zastanawia mnie ta kwestia, bo jest dla mnie dosyć istotna.

Re: Laptop do MES/CAD ok 4000 zł (nowy/poleasingowy)

PostNapisane: gru 25, 2019 07:28
przez RP-CAD-CAM
Jak widzę MES i Ansys oraz pytanie o laptopa, to od razu odradzam. Niby da się, ale nie jest to dobry pomysł. Tylko "blaszak" !

Raczej wykluczam CFD i multiphysics. Nie będę na nim grał.


Czyli CFD i Multiphysics to są pewno rodzaju gierki ? ;)

Re: Laptop do MES/CAD ok 4000 zł (nowy/poleasingowy)

PostNapisane: lut 19, 2020 23:30
przez Broniak
Trochę się zakręciłeś z tymi wymaganiami. Do takich prac na pewno lepszy będzie stacjonarny PC. Poleasingowa stacja robocza, bo chyba to masz na myśli, to grafika Quadro i matryca z wysokim % pokrycia sRGB i Adobe RGB. Na upartego możesz znaleźć Della Precision 7510 z procesorem Xeon i matrycą 4K, ale nie zmieścisz się w 4000zł.