Strona 1 z 1

Druk dwustronny i domyślna drukarka.

PostNapisane: wrz 30, 2005 09:13
przez rewo27
Czy da się w Auto Cad 2005 drukować dwustronnie.
Konkretnie chodzi o to że że są 4 arkusze i na każdym z nich rysunki chciałbym to drukować dwustronnie, czyli 1 i 2 arkusz na jednej kartce i 3, 4 arkusz na drugiej kartce.
Drugi problem jest taki że po podłączeniu nowej drukarki Auto Cad po naciśnięciu drukuj ciągle domyślnie ustawia się na starą drukarkę, nawet po usunięciu starej z systemu nie ustawia się na nową domyślną, i trzeba rozwijać okienko i wybrać drukarkę z listy. Jesli ktoś mógłby mi pomóc to wielkie dzięki.

Re: Druk dwustronny i domyślna drukarka.

PostNapisane: paź 01, 2005 14:08
przez TF
Co do pierwszego to nie iwem do końca. Możliwe, że jak drukniesz 2 arkusze za sobą przy włączonym duplexie, to wyjdzie tak jak chcesz.
Co do drugiego: pytanie - czy ustawiłeś nową drukarkę jako domyślną w systemie czy w autocadzie?
W cadzie ustawiasz w Opcje/Drukowanie/ i tam jest okienko domyślnej drukarki cada. Osobiście polecam ustawienie jako domyślnej drukarki pliku konf .pc3, bo można w nim zdefiniować format arkusza i podajnik drukarki /jeśli jest więcej niż 1/. Można też zdefiniować w nim druk dwustronny, ale nigdy nie miałem duplexera, wiec nie wiem czy to będzie działać :D

Re: Druk dwustronny i domyślna drukarka.

PostNapisane: paź 01, 2005 14:16
przez michal
zrob sobie szablon z nowa drukarka

Re: Druk dwustronny i domyślna drukarka.

PostNapisane: paź 06, 2005 07:49
przez rewo27
Wszystko o czym piszecie już robiłem i nie działa. Auto Cad pamięta nazwę drukarki i port USB i ciągle domyślnie chce drukować na drukarce która już nie istnieje.