Strona 1 z 2

Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: sty 10, 2016 01:12
przez Dejvid
Witam wszystkich z branży.
Chciałbym sie dowiedziec, jakie macie warunki finansowe w odniesieniu do lokalizacji zatrudnienia.
Ja pracuje w Rzeszowie (podkarpacie). Mam wyksztalcenie ukierunkowane jako operator obrabiarek skrawających/ technik mechanik. Doswiadczenie zawodowe (jako operator cnc) i nie mam na myśli guzikowca, ok. 3 lat. Przeprowadzam pomiary, uzbrajam maszyne, programuje z pulpitu na HH i robie wszystko sam na podstawoe rysunku. Nie ma w firmie programisty. Zarabiam 2500 netto. Interesuje mnie jakie Wy macie stawki i obowiazki. Szczegolnie chcialbym sie dowiedziec jak wyglada sprawa we Wrocławiu. Pozdrawiam.

Re: Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: sty 10, 2016 09:07
przez Remal
We Wrocławiu, jeśli pokażesz, że umiesz to 4 tyś. netto nie powinno być problemem, ale jeśli cię interesuje prawdziwa kasa to w Niemczech (popatrz na ilość ofert) zarobisz spokojnie tyle samo, ale w euro.

Re: Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: sty 10, 2016 10:21
przez Dejvid
Poki co wyjazd z kraju nie wchodzi w gre. Rozpoczalem studia (MBM), chce sie pozniej przekwalifikowac na programiste.
Dziękuje za info.
Czekam na więcej opini w kwestii Wrocławia :)

Re: Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: sty 11, 2016 22:41
przez CFA
Remal napisał(a):We Wrocławiu, jeśli pokażesz, że umiesz to 4 tyś. netto nie powinno być problemem, ale jeśli cię interesuje prawdziwa kasa to w Niemczech (popatrz na ilość ofert) zarobisz spokojnie tyle samo, ale w euro.


Skoro ta kwota nie jest problemem, to wskaż kilka zakładów we Wrocławiu gdzie na takim stanowisku stawka ponad 5500 brutto jest bezproblemowa i kilka w Niemczech gdzie 4000 euro netto zarobi taki operator. O ile jeszcze we Wrocławiu znajdziesz (ale mocno się gimnastykując) nieliczne takie rodzynki, to z tymi Niemcami pojechałeś po bandzie.

Re: Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: mar 07, 2016 13:56
przez Pielon
O Wrocławiu się nie wypowiem bo tam nie pracowałem. W Niemczech mają całkiem przyzwoite stawki, wiem bo kumpel pracuje. Ja siedze w Dani i też nie mogę narzekac – kasowo kiulka razy więcej wyciągam i przede wszystkim niezłe maszyny.

Re: Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: mar 07, 2016 14:45
przez CFA
Pielon napisał(a):O Wrocławiu się nie wypowiem bo tam nie pracowałem. W Niemczech mają całkiem przyzwoite stawki, wiem bo kumpel pracuje.


Ale kumpel jak się chce pochwalić, to kilka euro podkoloruje.
Przedmówca tu wspominał o 4000 euro na rękę dla operatora.
Nie twórzmy bajek, bo landy niektóre tylko bogate są, a i tam taka stawka nieosiągalna,
nawet dla operatora szlifierki CNC.

Re: Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: mar 07, 2016 14:45
przez gabriell87
W Polsce operator CNC kokosów raczej nie zarobi - średnie zarobki w 2015 wynosiły lekko ponad 3000 zł (w największych miastach ponad 4000 zł), co moim zdaniem jest małą kwotą. Za granicą zarobi znacznie więcej.

Re: Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: mar 08, 2016 15:45
przez Pielon
No racja z tymi 4000 e kolega trochę pojechal w Niemczech tyle to można wyciagnac ale nie operator a programista camowski na własnej działalności, a jak sa zlecenia to spokojnie więcej. Powiem wam tak -kasa kasą ale ważne jest tez gdzie się trafi, jaki sprzet i firma. Bo co z tego ze masz to 500zl więcej jak zadnych możliwości rozwoju albo atmosfera w firmie kijowa. Ja miałem szczęście wyjechałem do Dani i trafiłem do firmy gdzie w pracownika sie inwestuje. Nie ma problemu żebym jak cos pogadal z szefem produkcji i licza się z twoim zdaniem. No widome swoje tez trzeba zrobić i opieprzac się nie da ale pierwszy raz spotykam się z takim podejściem ale ponoc u dunczykow to norma.

Re: Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: kwi 28, 2018 21:23
przez SzymooTnc
Wielkopolskie zarabiam średni miesiąc pracy jakieś 170 godzin + jedna sobota (płatna 100%) 3500netto. Czyli nie najgorzej bez urywania łokci.

Re: Zarobki operatorow cnc

PostNapisane: maja 17, 2018 22:01
przez witosław
w mazowieckim w zależności od doświadczenia od 4 do 5 tys.