_

Wciągarka elektryczna

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Wciągarka elektryczna

Postprzez Ma » lis 20, 2013 10:41

Witam
Potrzebuje toku obliczeń do zaprojektowania wciągarki elektrycznej montowanej na autolawetach
w założeniach konstrukcyjnych mam tylko : wciągana masa 3500kg / napęd elektryczny / przekładnia planetarna / sterowanie z kabiny . Bardzo prosze o pomoc lub tez odeslanie do konkretnej literatury.

nurtuje mnie jedna sprawa czy majac tylko mase wciąganą da sie wyjsc na moc silnika aby go dobrać ( jest to masa wciągana na autolawete )
Ma

Re: Wciągarka elektryczna

Postprzez gambolo » lis 20, 2013 14:28

Ma napisał(a):
nurtuje mnie jedna sprawa czy majac tylko mase wciąganą da sie wyjsc na moc silnika aby go dobrać ( jest to masa wciągana na autolawete )

tak - masz siłę działająca na ramieniu na bęben wciągarki wystarczy kilka wzorów dołożyć -> w każdej książce do mechaniki są

http://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/moc.html
gambolo

Postprzez Ma » lis 20, 2013 17:35

tyle ze ja nie mam podanego ramienia czy ja musze znac jaka bedzie długość liny ? i wówczas bede mógł dopiero obliczyć tę moc silnika ? czy mogłbys mi to łopatologicznie wytułumaczyć , nawet jezeli będe mial podaną długość liny to jak obliczyc z tego moc, bo dzieki temu oblicze tylko moment obrotowy i chodzi tu o silnik elektryczny ;(
Poszukalem troche w interencie i znalazlem taki projekt ale tam nie jest napisane na podstawie jakiej ksiazki ktos to liczył moze mogłby ktos pomoc http://docs7.chomikuj.pl/2910095160,PL, ... t-nr-2.doc , po 2 nie wiem czy to jest prawidłowe prosze o pomoc .
Ma

Postprzez Lucek Mostowiak » lis 21, 2013 13:34

Ma napisał(a):tyle ze ja nie mam podanego ramienia czy ja musze znac jaka bedzie długość liny ? i wówczas bede mógł dopiero obliczyć tę moc silnika ? czy mogłbys mi to łopatologicznie wytułumaczyć , nawet jezeli będe mial podaną długość liny to jak obliczyc z tego moc, bo dzieki temu oblicze tylko moment obrotowy i chodzi tu o silnik elektryczny ;(
Poszukalem troche w interencie i znalazlem taki projekt ale tam nie jest napisane na podstawie jakiej ksiazki ktos to liczył moze mogłby ktos pomoc http://docs7.chomikuj.pl/2910095160,PL, ... t-nr-2.doc , po 2 nie wiem czy to jest prawidłowe prosze o pomoc .

:lol: :shock: :twisted:
"Chciałem dobrze" - A. Hitler
Lucek Mostowiak

Postprzez gambolo » lis 21, 2013 19:27

no bez jaj
ramie to promień bębna wciągarki

zastanów się nad zmiana szkoły (lub uczelni)

line - długość - powinieneś sprawdzić na rozciąganie -> czy się nie urwie podczas wciągania samochodu na lawetę
gambolo

Postprzez polakgw » lis 22, 2013 01:19

Litości, jak będziesz inżynierem to napisz z jakiej uczelni bo to przesada :shock:
U mnie na uczelni mieliśmy wykładowce który z pełną powagą potrafił podać siłę w paskalach i cała grupa go słuchała uważnie a później zdziwieni że oblewał wszystkich za błędne obliczenia :roll:
polakgw

Postprzez Ma » lis 22, 2013 09:47

skad ten promien bebna wciagarki mam wziasc :?
Ma

Postprzez gambolo » lis 22, 2013 10:05

tu masz podany wzór jak na tacy

myślenie nie boli
gambolo

Postprzez Ma » lis 22, 2013 16:24

czy tu uwazasz ze ja bede bral wzor z nieba w ktorym podane sa jakies stale typu Rm i x gdzie nie wiem co to oznacza i czy napewno te wartosci nie sa uwarunkowane czym kolwiek , nie ma tu podanej żadnej literatury , dlatego prosilem czy moglbys ktos cos podrzucić.
Ma

Postprzez Rafon » lis 22, 2013 18:41

Mistszu,

Zdobądź i zapoznaj się z np. tą publikacją:

http://w.bibliotece.pl/books/143c4f6577 ... 60065f1c0/

Wszystkie eRemy, iXy itp. można wyguglać. Musisz włożyć trochę wysiłku i pokonasz to zadanie :)

Pozwodzenia
Rafon

Następna strona

Powrót do Warsztat