_

Zadanie - montaż uszczelki.

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Zadanie - montaż uszczelki.

Postprzez Derinz » lip 18, 2015 11:06

Zadanie brzmi:

Zaproponować sposób montażu gumowej uszczelki na elemencie wykonanym ze stali.
Stanowisko półautomatyczne – ręczny załadunek poszczególnych komponentów, ręczny rozładunek zmontowanego zespołu, automatyczny montaż i test orientacji uszczelki.
Montaż uszczelki z wykorzystaniem siłownika pneumatycznego (opcja preferowana), test orientacji uszczelki z wykorzystaniem siłownika pneumatycznego bądź inaczej.
Wymodelować gniazdo detalu (detali), zespół montażu uszczelki i testu orientacji. Modele koncepcyjne (bez szczegółów), wykonane w dowolnym programie 3D (preferowany Solid Works). Odpowiedzi w formacie step.
Narysować schemat pneumatyczny dla tego układu.

Wstępnie napisałem sobie jak wyobrażam sobie wykonanie tego montażu, ale mam problem z modelami 3D. Otóż mam za zadanie "Wymodelować gniazdo detalu (detali), zespół montażu uszczelki i testu orientacji.". Problem w tym, że nigdy w życiu nie uczestniczyłem na żywo w takim montaż i nie wiem jak wygląda gniazdo detalu i co to jest, zespół montażu uszczelki - to jest całe stanowisko??? czyli siłownik + moja koncepcja??? i test orientacji - test orientacji uszczelek robi się za pomocą systemów wizyjnych itp., to co mam w Solid Worksie wymodelować kamery systemu wizyjnego, czy o co chodzi???

Pozdrawiam.
Derinz

Re: Zadanie - montaż uszczelki.

Postprzez MYCA » lip 18, 2015 12:20

:D Witam,

Derinz napisał(a):...

Problem w tym, że nigdy w życiu nie uczestniczyłem na żywo w takim montaż i nie wiem jak wygląda gniazdo detalu i co to jest, zespół montażu uszczelki - to jest całe stanowisko??? czyli siłownik + moja koncepcja??? i test orientacji - test orientacji uszczelek robi się za pomocą systemów wizyjnych itp., to co mam w Solid Worksie wymodelować kamery systemu wizyjnego, czy o co chodzi???

Pozdrawiam.

jak masz model uszczelki i model detalu, to juz polowa roboty zrobiona... Robisz sobie pasowny co do wielkosci klocek (gniazdo) jako czesc. Potem wstawiasz do zlozenia ten klocek i detal, pozycjonujesz odpowiednio do potrzeb, wchodzisz w edycje klocka w kontekscie zlozenia, stosujesz funkcje GNIAZDO wybierajac detal i masz odcisk detalu w klocku. Jest tu tylko jeden maly problem - odcisk odwzorowuje powierzchnie detalu a nie wszystko da sie obrobic (jedynie drukowanie 3D). Wiec poupraszczasz kontury odcisku tak, aby detal nadal siedzial w gniezdzie a obrobka byla nieskomplikowana.
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Powrót do Warsztat