_

zarobki - czy coś się zmieniło ?

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

zarobki - czy coś się zmieniło ?

Postprzez OizzOn » lis 01, 2006 19:46

czytając ten temat http://www.cad.pl/wwwboard/about39352-0-asc-0.html sprzed dwóch lat zacząłem się zastanawiać czy zarobki inżynierów w Polsce wzrosły w stosunku do kilku lat wcześniej. W telewizji słychać że brakuje specjalistów inżynierów więc powinny wzrosnąć.

Podzielcie się, ile zarabialiście dwa, trzy lata temu a ile teraz (na jakim stanowisku i z jakim stażem).

Pozdrawiam
OizzOn

Re: zarobki - czy coś się zmieniło ?

Postprzez Bobik » lis 20, 2006 20:49

Być może i specjalistów zaczyna brakować ale nie przekłada się to niestety na zarobki. Ja zarabiam oczywiście więcej niz no 5-6 lat temu ale relatywnie jest to niestety mniej. Na pewno ceny rosną szybciej niż zarobki a podawana wartość inflacji to wg mnie czysta fikcja. Poza wym wątpie czy ktoś poda Ci wartość w złotówkach :)
Bobik

Postprzez puchacz » mar 01, 2007 23:12

Co do zarobkow, studiuję na politechnice MiBM i od samego pocżątku interesuje mnie projektowanie a więc praca w jakimś biurze projektowym.Niestety poziom zarobków o których mowa na forum jak i w relacjach portali branżowych itd, itp. powala mnie z nóg ....tragedia! Zastanawiam się o co tu chodzi,to jakiś żart !!?
puchacz

Postprzez batman » mar 02, 2007 00:36

Ceny rosna szybciej niz zarobki? Piszesz o Etiopii czy nie znasz sie na procentach?
Zarobki rosna min. 3x szybciej od cen. Jest to tak pewne jak to, ze Ziemia nie jest plaska.

Bobik napisał(a):Być może i specjalistów zaczyna brakować ale nie przekłada się to niestety na zarobki. Ja zarabiam oczywiście więcej niz no 5-6 lat temu ale relatywnie jest to niestety mniej. Na pewno ceny rosną szybciej niż zarobki a podawana wartość inflacji to wg mnie czysta fikcja. Poza wym wątpie czy ktoś poda Ci wartość w złotówkach :)
batman

Postprzez CezaryCezary » maja 02, 2008 01:11

Watków o zarobkach jest sporo. Polecam ten w forum CAD
CezaryCezary

Postprzez milsen » maja 05, 2008 14:44

Dwa lata temu było ca. 1040 netto. Obecnie 2117 netto po podwyżce + ewentualne premie. Nie liczę dodatkowej roboty. Asystent projektanta. Niby wzrosło, ale ceny tak skoczyły, że za Chiny Ludowe podwyżka tego nie zrekompensuje.

Nawiasem pisząc u konkurencji zarabiają z tym samym stażem do 2x więcej. Po 2 latach pracy dziewczyna dostaje 2800netto. Dzisiaj mam rozmowę z szefem tej firmy i jakby co to się przenoszę. Sam prosił o kontakt bo na rynku ludzie wiedzą, że pracuję w dobrym programie, a że jest to małe miasto to się "rozchodzi" po ludziach co kto robi. To jest plus małego miasta...
milsen

Powrót do Off topic