_

Zawór

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Zawór

Postprzez m35223 » gru 31, 2014 16:48

Witam,
Muszę dobrać zawór do mieszalnika, ale nie wiem niestety jakie to mają być zawory ponieważ nie zostało to sprecyzowane
Czy dobrze byłoby dobrać zawór do króćca odpowietrzajacego? Czy zawór taki ma mieć średnicę taką jak krociec?
Co zamontować do króćca spustowego żeby podczas mieszania zawartość mojego mieszalnika po prostu z niego nie wyleciała?
m35223

Re: Zawór

Postprzez LukaszPK » gru 31, 2014 19:20

Może odrazu zrobimy Ci cały projekt? Co Ty na to? :D

Pomyśl logicznie: po co jest potrzebny ten zawór. Jeśli nie masz wytycznych to może być zawór spustowy. Dla Twojego mieszalnika jest to nawet uzasadnione, bo pewnie masz tam jakiś króciec, którym ta zmieszana substancja płynie dalej do kolejnej instalacji. A że proces mieszania jest z reguły funkcją czasu to trzeba "przytrzymać" tę substancję w zbiorniku.

Bardziej ambitnym planem jest zawór bezpieczeństwa, ale ten dobrze jest przeliczyć i dopiero dobrać.

Powodzenia
LukaszPK

Postprzez m35223 » sty 01, 2015 12:09

Dzięki projekt mam już zrobiony, jeśli nie chciało Ci się odpisywać to po co to robisz. Skoro nie mam pewności to pytam. Chyba po to jest to forum. Bo jak się mówi kto pyta nie błądzi.
m35223

Postprzez LukaszPK » sty 01, 2015 13:27

m35223 nie ma za co. Teraz zastanawiam się jak sobie radzili ludzie, którzy nie mieli neta :/ Chodziło mi o to, że masz do dyspozycji bibliotekę, książki i prowadzącego. I najpierw należy zacząć od nich. A jeszcze wcześniej od logicznego myślenia.

Powodzenia w kolejnych projektach, bo jak się nie mylę czeka Cię jeszcze młyn kulowy, albo instalacja odpylania, albo podnośnik.
LukaszPK

Postprzez LarryPL » sty 02, 2015 21:58

Kolego studencie, nie ma się na co boczyć, skoro w swojej wiadomości w czterech zdaniach są trzy pytania?
Nie bardzo wiemy jaką pomoc chcesz otrzymać, bo jakoś to zapytanie ma charakter chaotyczny.
Druga sprawa traktuj nasze forum jako pomoc w formie uzupełnienia bardziej opartego na doświadczeniu starszych kolegów.
Tutaj jest duże uczulenie na tzw. gotowce :?
Mama said - be cool.. F.M. 1991
LarryPL

Postprzez m35223 » sty 02, 2015 23:57

Mam pytanie- średnica mojego króćca spustowego to 125 mm w jaki sposób dobrać zawór spustowy do takiej średnicy? Przeglądałem różne katalogi i wybrałem już krociec odpowietrzajaco napowietrzajacy jednak zastanawiam się na tym co dobrać do tego króćca spustowego żeby cały wsad nie wyleciał z aparatu podczas mieszania... Czy ma być to zawór czy jakieś inne cudo?
m35223

Postprzez LukaszPK » sty 03, 2015 00:13

Strach się bać odpowiedzieć, bo można dostać jeszcze "zjebkę", ze chciało się pomóc :) No, ale cóż... Skoro nie wypada odpowiadać to nie będę się wyrywał przed szereg :)

Powodzenia

Mała wskazówka: gotowy zbiornik masz w skrypcie Łaczka czy w innych książkach PKM. Pikoń też ma gotowe zbiorniki. Jak chcesz odpowietrzać to trzeba wiedzieć co i do czego. A jak chcesz spuszczać to trzeba wiedzieć jak szybko i czy ci to odpowietrzenie spełni swoją rolę podczas spuszczania itd. itp.
LukaszPK

Powrót do Warsztat